Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Erzurum İbrahim Hakkı Hazretleri Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği (ERİHDER) yetkilileri, İstanbul Sözleşmesi hakkında açıklamalarda bulundu.
İstanbul Sözleşmesi'ndeki bazı ifadelerin eş cinselliği çağrıştırması nedeniyle bahse konu sözleşmenin iptalini isteyen ERİHDER Başkanı Nuri Toparlak, “11 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da imzaya açılan ve 2014 yılında yürürlüğe girmiş olan İstanbul Sözleşmesindeki bazı ifadelerin eş cinselliği çağrıştırması; eşitlik ibaresi adı altında 'Cinsiyet Eşitliğinin' teşvik edilmesi nedeni ile ve bu ifadelerinde Türk aile yapısına, ahlaki değerlerine aykırı ifadeler olması ve uzun vadede bu sözleşmenin aile kurumunu kökünden sarsarak ahlaki ve kültürel çöküntülere neden olacağından İstanbul Sözleşmesinin iptalini talep ediyoruz” dedi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Erzurum haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Erzurum Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER