Vali Özdemir Çakacak, 13 ilçe sosyal yardımlaşma derneği ve 2 vakıf tarafından kurulan Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ESİP) üyelerini ile Rişvanlar Kültür Eğitim ve Dayanışma Federasyonu üyelerini kabul etti.
İlk olarak, ESİP üyelerini makamında kabul eden Vali Çakacak, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Toplumun gelişmişlik göstergelerinden biri olan sivil toplum kuruluşları (STK) pek çok alanda göstermiş oldukları faaliyetlerle ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır” dedi.
Kültürel gelişime katkı sağlamanın yanında, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmaya çalışan STK’ların önemine dikkat çeken Vali Çakacak, ESİP üyelerine yürütmekte oldukları çalışmalarda başarılar diledi.
ESİP'in Eskişehir' de bulunan ilçelerin kalkınması, gelişmesi ve birlikte hareket edilmesi amacıyla kurulduğunu söyleyen Dönem Sözcüsü Günyüzülüler Dernek Başkanı Av. Engin Çapar da, “ESİP üyeleri olarak temsil ettiğimiz sivil toplum kuruluşlarını elimizden geldiği kadar öne çıkarmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
Ardından Vali Özdemir Çakacak, Rişvanlar Kültür Eğitim ve Dayanışma Federasyonu Eskişehir Şube Başkanı Dr. Tuncay Söylemez ve Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ileten Vali Çakacak, geçmişten gelen öz kültürlerini gelecek kuşaklara aktarmayı hedefleyen Rişvanlar Kültür Eğitim ve Dayanışma Federasyonu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.
Türkiye’de en kalabalık Türkmen popülasyonuna sahip olan Federasyonun çalışmaları hakkında bilgiler veren Eskişehir Şube Başkanı Söylemez ise, ziyareti kabulden dolayı Vali Çakacak’a teşekkürlerini iletti.

ESKİŞEHİR

19 Temmuz 2019 Cuma

  • İMSAK 03:50
  • GÜNEŞ 05:38
  • ÖĞLE 13:09
  • İKİNDİ 17:04
  • AKŞAM 20:30
  • YATSI 22:10
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Eskişehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Eskişehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER