Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Batı Avrupa Programı yaz okulu kayıtları, 22 Temmuz Pazartesi günü başlıyor.
Yaz okuluna kayıt yaptırmak isteyen Batı Avrupa Programı öğrencileri, 26 Temmuz Cuma gününe kadar kayıt yaptırabilecek. Öğrenciler kayıt işlemlerini http://aof.anadolu.edu.tr adresindeki ders eklesil işlemleri otomasyonu bağlantısından gerçekleştirebilecek.

Kayıt yeniletmeyenlere de yaz okulu fırsatı
20182019 Öğretim Yılı yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler en fazla beş ders seçebilecek. Yaz okuluna, güz ve bahar dönemi kayıt yenileten veya yeniletmeyen, yarıyıl fark etmeksizin tüm Batı Avrupa Programı öğrencileri kayıt yaptırabilecek. Bu durum; pasif durumdaki öğrencilerin de yaz okuluna kayıt yaptırabileceği anlamına geliyor. Bu öğrenciler her hangi bir güz veya bahar döneminde tekrar kayıt yenilediklerinde aktif öğrenci olacaklar ve yaz okulunda başarılı oldukları derslerden sorumlu olmayacaklar.
Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilecekler. Öğrenim gördüğü programda FF harf notlu dersi veya dersleri olan öğrenciler, yaz okulunda bunları alabilecek. Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders veya dersleri de yaz okulunda alabilecek. Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler, derslerin yarıyıllarını dikkate almadan ders seçimi yapabilecek.

Yaz okuluna kayıt yaptıran 3 ders sınavına giremeyecek
Batı Avrupa Programlarında öğrenim gören öğrencilerin üç ders sınavı ve yaz okulu arasında seçim yapmaları gerekiyor. Öğrenciler yaz okulu ders seçim haftasında, ders seçimi yapmadan üç ders sınavına ya da yaz okulundan ders seçip ödeme yaparak yaz okulu sınavına katılabilecek.

Ders eklesil işlemi nasıl yapılır?
Üç aşamadan oluşacak ders eklesil işleminin ilk aşamasında öğrencilerin, http://aof.anadolu.edu.tr adresi ders eklesil işlemleri otomasyonu bağlantısından T.C. kimlik/öğrenci numaralarını ve şifrelerini girmeleri gerekecek. İkinci aşamada ders eklesil işlemi yaparak yaz okulunda almak istediğiniz dersleri belirleyecek öğrencilerin, son aşamada ise yaptıkları ders eklesil işlemlerini onaylatmaları gerekecek. Yapılan ders eklesil işlemini onaylamayan öğrencilerin işlemleri ise geçersiz sayılacak ve üzerlerine ders atanmamış sayılacak. Birden fazla ders eklesil işlemi yapan öğrencilerin, en son onayladığı ders eklesil işlemi geçerli olacak. Batı Avrupa İrtibat Ofisi tarafından “Kayıt Yenileme Onayı” yapıldıktan sonra ise ders seçimi yapılması mümkün olmayacak.

ESKİŞEHİR

23 Eylül 2019 Pazartesi

  • İMSAK 05:15
  • GÜNEŞ 06:39
  • ÖĞLE 12:56
  • İKİNDİ 16:21
  • AKŞAM 19:02
  • YATSI 20:20
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Eskişehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Eskişehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER