Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, 20192020 akademik yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Rektör Şenocak mesajında, “49 yıl önce eğitimöğretime başlayan Eskişehir Osmangazi Üniversitemiz her geçen yıl daha da ileriye giderek bugün geldiği nokta itibariyle; bilime sunduğu değerli katkılar, verdiği iyi yetişmiş mezunlar ve sunduğu nitelikli sağlık hizmetleri ile bölgemiz ve ülkemizin önde gelen üniversiteleri arasına girmiştir. Güçlü Türkiye için bilgiyle donanmış, sorgulayan, araştıran, sürekli kendini geliştiren ve öğrenmeye devam eden bireylere ihtiyacımız vardır. Nitelikli bilimsel çalışmalara imza atan geniş eğitim kadrosu ile bu amaca yönelik mezunlar yetiştirmeyi hedefleyen üniversitemiz, her geçen yıl artan üniversitesanayi, üniversitekamu ve üniversiteSTK işbirlikleri ile de öğrencilerinin ufkunu genişletmekte ve onları iş hayatına hazırlamaktadır. Üniversitemiz donanımlı laboratuarları, zengin kütüphaneleri, sunduğu sosyal, kültürel ve sportif imkânlarla huzurun hakim olduğu ideal bir bilim yuvasıdır” ifadelerini kullandı.
Üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere kapılarının her zaman açık olduğunu kaydeden Rektör Şenocak mesajında şunları belirtti:
“Bu yıl aramıza katılan yeni öğrencilerimize Eskişehir’in konukseverliği ile onlara kendilerini evlerinde hissettireceğini hatırlatmak isterim. Üniversite Yönetimi olarak bizlerin kapıları da her zaman öğrencilerimize açık olacaktır. Yeni öğrencilerimizin üniversite hayatı için Eskişehir’i ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ni seçmekten memnuniyet duyacaklarını ve ileride Eskişehir Osmangazi Üniversitesi mezunu olmanın bir ayrıcalık olduğunu hissedeceklerini samimiyetle ifade ediyorum. Bu düşüncelerle yeni akademik yılın Üniversitemizi eğitimöğretim, bilimsel araştırma ve toplumsal hizmet alanlarında birlikte daha ileriye taşıdığımız bir yıl olmasını temenni ederken, tüm akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

ESKİŞEHİR

09 Aralık 2019 Pazartesi

  • İMSAK 06:30
  • GÜNEŞ 08:00
  • ÖĞLE 12:55
  • İKİNDİ 15:19
  • AKŞAM 17:40
  • YATSI 19:04
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Eskişehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Eskişehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER