Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde düzenlenen "Kur’anı Kerim’i Güzel Okuma” yarışmasında dereceye giren yarışmacılara ödülleri Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu tarafından verildi.
Şahinbey Belediyesi tarafından Kur’anı Kerim’i Güzel Okuma yarışması düzenledi. Düzenlenen yarışmaya katılan yarışmacılar en az üç dakikalık Kur’an tilaveti videolarını Şahinbey Belediyesi internet adresine gönderdi ve videolar Şahinbey İlçe Müftülüğü’nden görevli üç kişilik jüri heyeti tarafından incelendikten sonra seçilen 8 kişi sosyal medya üzerinden de oylanarak yarışmanın 1’ncisi, 2’ncisi ve 3’üncüsü belirlendi. Dereceye giren yarışmacılar Şahinbey Belediyesi tarafından ödüllendirildi.
"Kur'anı Kerim insana huzur verir"
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kur’anı Kerim’in insana huzur verdiğini belirterek, "Şahinbey Belediyesi olarak çeşitli yarışmalar düzenliyoruz. Haziran ayı içerisinde düzenlemiş olduğumu Kur’anı Güzel Okuma Yarışması’nda Hasan Hüseyin kardeşimiz birinci, Eyüpcan Korkut ikinci, Yunus Emre Erdoğan kardeşimizde üçüncü oldu. Yarışmaya katılan tüm yarışmacıları kutluyorum. Kur’anı Kerim hayatımıza rehber edinmemiz gereken ilahi bir kitap. Dolayısıyla hem manasını anlamak, hem de onu dinlemek insan hayatına huzur veriyor. Bu yarışmada ayrı bir heyecana vesile oldu. Bu yarışmaya katılan ve dereceye giren kardeşlerimi bir kez daha kutluyorum” dedi.
Kur’anı Kerim’i güzel okuma yarışmasında birinci olan Hasan Hüseyin Eker “Yarışmaya katılmaktan büyük bir şeref duydum. Bu yarışmaya babamın vesilesi ile katıldım. Başkanımıza böyle bir yarışma düzenlediği için teşekkür ediyorum” dedi. Kur’anı Kerim’i güzel okuma yarışmasında ikinci olan Eyüpcan Kokut “Çok güzel ve önemli bir yarışma. Bu yarışmada ailemizi ve hocalarımızı onurlandırdık. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na böyle bir yarışma düzenlediği için teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Kur’anı Kerim’i güzel okuma yarışmasında üçüncü olan Yunus Emre Erdoğan “Kur’anı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında üçüncü oldum. Böyle bir yarışmaya katıldığım için gururlu ve mutluyum. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine böyle bir yarışma düzenlediği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Gaziantep haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Gaziantep Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER