Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bugün 31 Aralık 2017. 2018'e sadece saatler kaldı. Yılın son gününde internete girmek isteyen kullanıcılar Google'ın hoş sürpriziyle karşılaşıyor. Google yılın diğer önemli günlerinde oluğu gibi bugün de bir Doodle yayınladı. İşte Google'ın 2017'ye veda 2018 yeni yıl Doodle'ı... 

DOODLE NEDİR?

Doodle, Google arama motorunun özel günlerde ana sayfasındaki Google yazısına yaptığı tasarımlara verilen isimdir. Dünya genelinde tanınmış profesörlerin, sanatçıların, siyasi kişilerin, olayların, ölümlerin, doğum günlerinin ve birçok önemli olayın anısına Google tarafından veya kullanıcılar tarafından hazırlanır. Gün bitimine kadar Google anasayfasında yer alan Doodle, gün içinde Google'ı ziyaret eden milyonlarca kullanıcı tarafından görüntülenir.

Türkiye'de yakın zamanda Atatürk, Barış Manço, seçimler, çeşitli tasarımlar, Kemal Sunal, Türkan Saylan, terör saldırıları, anma günleri ve daha birçok özel günler için Türkiye'deki kullanıcılarına hitaben bu tarz doodle'lar Google tarafından hazırlanmış ve yayınlanmıştır.