Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 24 gün önce cinayete kurban giden Gül Gülizar Ayalp, son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde Ayalp'ın ailesi ve yakınları sinir krizi geçirdi.

İHA'nın haberine göre, 5 aylık Mehmet Kürşat ile 8 yaşındaki Berat Ayalp'ın annesi olan Gül Gülizar Ayalp için Pazarcık ilçesine bağlı Narlı Cemevi'nde tören düzenlendi. Cenaze töreninde gelinini kim öldürdüyse cezasının en ağır şekilde verilmesini isteyen Sibel Ayalp, "Kimin parmağı varsa hepsi cezasını çeksin. Oğlum da olsa cezalarını bulsun. Ciğerimizi dağladılar. O yavruları kimsenin anasız babasız koyma hakkı yok. Kanatsız kuşumdu benim sığındı geldi yanıma. Çaresizim" dedi.

"23 GÜN ÇÖPTE KALMIŞ"

Gül Gülizar Ayalp'ın annesi Fatma Palta ise "Hani yapmadım diyorlardı. Benim kızım nerede çıktı. Hepsini Allah'a havale ediyorum" dedi.

Kızını öldürenleri Allah'a havale eden Gül Gülizar Ayalp'ın babası Mehmet Efilti ise "4 Mart günü kızım bana geldi. Kemal, benim kızımı kandırarak öbür evladını vermek için kızımı kandırmış arabaya bindirmiş. Daha Gaziantep'e gitmeden kızımı öldürmüş. Gitmiş çöpe atmış. 23 gündür çöpte kalmış benim ciğer parem. Sen çürüyene kadar neden söylemedin yerini? Acaba bu insanlıktan nasibini almış mıdır? Buna insan denir mi 80 milyon insan demez. Ben bunu çok iyi biliyorum. En sonunda jandarmamız, polisimiz uydudan arayarak bulmuşlar. Daha diyormuş ki ben öldürmedim. Kim öldürdü? Ben mi? Olayın içindeki bir kişi, 'öldürenler sevgisi ve sevgilisinin kardeşiymiş' diyor. Neden müdahale etmedin onlar öldürdüyse. Ben onları yüce rabbime havale ediyorum" diye konuştu.

Gül Gülizar Ayalp'ın cenazesi sırasında Berat Ayalp'ın annesinin olduğu fotoğrafı alıp uzun uzun bakması yürekleri dağladı.
Kadınlar tarafından omuzlanan kızının tabutunu gören anne Fatma Patta ve ablası Asiye Güven sinir krizi geçirdi.
Gül Gülizar Ayalp'ın cenazesi düzenlenen törenin ardından Narlı Mahallesi'nde toprağa verildi.

BİBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Öte yandan DHA'nın haberine göre, tutuklanan Kemal Ayalp ile sevgilisi Güler Özkaraman, suçu birbirlerinin üzerlerine attı. Jandarmadaki sorgularında Özkaraman, otomobilin içindeyken Gül Gülizar Ayalp'in dışarı çıkarken Kemal Ayalp'in ateş ederek omzundan yaraladığını, daha sonra başına ateş ederek öldürüp cesedini çalılıklara attığını söyledi.


Kemal Ayalp ise, Güler Özkaraman ile eşi Gül Gülizar Ayalp'in arka koltukta otururken tartıştığını, bu sırada Özkaraman'ın koltuğun altından çıkardığı av tüfeği ile genç kadına ateş ettiğini, eşinin öldüğünü anlayınca da cesedini çalılıklara bırakıp kaçtıklarını söyledi.