Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Önce kocasını, ardından oğlunu son olarak da kızını toprağa verdi Böyle acı olamaz Acı üstüne acı yaşadı

    İzmir'in Buca İlçesi’nde yaşayan Perihan N.’nin mutlu evliliği ve hayatı 2003 yılından itibaren tam bir drama dönüştü. Perihan N., o yıl Menemen İlçesi’ndeki bir fabrikada çalışan eşi Yavuz N.’yi iş kazasında kaybetti. Eşinin ölümüyle yıkılan acılı kadın, geride kalan 3 çocuğuyla hayat mücadelesi vermeye başladı. Anne N. geçen yıl 14 Mart’ta yeni bir acıyla sarsıldı.

    OĞLUYLA KIZI AYNI HASTANEDE ÖLDÜ

    Bir kuaförde çalışan oğlu Yasin N. (19), girdiği seçmelerde başarılı olunca mankenlik için çalışmaya başladı. Bir spor salonunda antrenman yapan genç bir süre sonra rahatsızlandı. Kaldırıldığı hastanede de 11 gün sonra can verdi. Otopsi sonucunda gencin kas yapmak için kullandığı haplar nedeniyle hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Oğlu için hukuk mücadelesi verdiği sırada anne N., doğumundan itibaren vücudunun sağ tarafında yumuşak doku tümörü bulunan kızı Dilek N.’yle ilgili aldığı sağlık haberiyle yıkıldı. Daha önce 8 kez ameliyat geçiren genç kızın vücudunda beliren kanser tümörünün akciğerine sıçradığı belirlendi. Yardım çağrılarına cevap bulamayan Perihan N., oğlu Yasin’in 11 gün kaldığı hastaneye kızı Dilek’i, kanser beyne sıçradıktan sonra götürebildi. Hastanede 20 gün direnen Dilek, Yasin’den 10 ay sonra, 19’unda hayata gözlerini yumdu. Ailesini ve yakınlarını üzüntüye boğan Dilek N. de, babası Yavuz N. ve onun mezarının üzerine gömülen ağabeyi Yasin’le aynı mezarlıkta son yolculuğuna uğurlandı.

    ‘Küçük oğlum için acımı içime gömüp ayakta kalacağım’

    HAYATINDA bir tek 12 yaşındaki oğlu Y.N.’nin kaldığını ve onunla ayakta durmaya çalıştığını söyleyen Perihan N., “Yaşama nedenlerimi bir bir yitirdim. 10 ay içerisinde, zorluklarla büyüttüğüm oğlumu ve kızımı aynı yaşta kaybettim. Oğlum, kızım, eşim şimdi koyun koyuna aynı mezarlıkta yatıyorlar. İnsanlarımız duyarlı gibi davrandı ama hiçbir şey yapmadılar. Küçük oğlum için acımı içime gömüp ayakta kalmam lazım” dedi.

    DHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ