Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika 'Çözüm'e dahil olmak istiyoruz' Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin çözüm sürecine dahil olması yönünde talebine ilişkin soruya şu yanıtı verdi: Elbette

    Hür Dava Partisi (Hüda Par) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin il başkanlığında yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapıcıoğlu,Paris'teki mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed'i tasvir eden karikatürler yayımlamasına ilişkin, "Avrupa peygamber efendimize yönelik hakaret ve saldırıları fikir özgürlüğü kapsamında çıkarıp bir an önce yasal düzenlemeler yapmalıdır" dedi.

    'HALK BASKIYA İLELEBET SESSİZ KALAMAZ'

    PKK'nın hayata geçirmeye çalıştığı kanton uygulamasının sadece Cizre'de olmadığını savunan Yapıcıoğlu, şöyle devam etti: Yüksekova, Silopi ve Hakkari'deki uygulamaları Cizre'den aşağı değil. Ancak Cizre'de Müslümanları bölgeden uzaklaştırıp, kendilerine göre farklı unsurlardan arındırma istekleri Hüda Par direnişine takıldığı için bu şekilde olaylar patlak verdi. Adı sayılan yerlerde PKK ve uzantılarının uygulamaya koydukları sisteme henüz direnen çıkmadığı için durum normal görünüyor. Ancak halk bu baskı ve tekçi zihniyete ilelebet sessiz kalamaz.

    'DEFALARCA DİLE GETİRDİK'

    Gazetecilerin Hüda Par'ın çözüm sürecine dahil olması yönünde talebine ilişkin soruya Yapıcıoğlu, "Elbette biz bunu daha önce defalarca dile getirdik" şeklinde cevap verdi.

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ