Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa adanada felçli mustafa yağcı çıkan yangında yaşamını yitirdi
    1

    Adana'da bir evde elektrik kontağından çıkan yangında ailesi tarafından dışarı çıkarılamayan 61 yaşındaki felçli Mustafa Yağcı, yanarak hayatını kaybetti.

    2

    Kız kardeşi Azize Yağcı ise "Onu kurtaramadık, yüreğim yanıyor. Ben de öleyim beni de onun yanına götürün" diyerek ağladı.

    3

    Çukurova ilçesi, Güzelyalı Mahallesi'nde meydana gelen olayda, anne Mevlide Yağcı (90) ile çocukları Mustafa Yağcı (61), Şerif, Mehribar ve Azize Yağcı'nın yaşadığı evde sabah saat 07:00 sıralarında yangın çıktı.

    4

    Uyuyan anne ve çocukları bir süre yangını fark etmedi. Ancak daha sonra evi saran alev ve dumanların etkisiyle Azize Yağcı uyandı. Hemen annesini ve kardeşlerini kaldırıp kaçmalarını söyledi. Bu arada, 61 yaşındaki Mustafa Yağcı felçli olduğu için kardeşleri onu kaldırıp kurtarmak istedi.

    5

    Ancak alevler evin her tarafını sardığı için kendileri de yanma tehlikesi geçirdiğinden onu çıkartamadı. Bu arada çevredeki vatandaşların haber vermesiyle olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri geldi.

    6

    Dumandan etkilenen 4 kişiye olay yerine gelen 3 ambulansta müdahale edildi. İtfaiye ekipleri kısa sürede yangını kontrol altına alarak söndürdü. Ekipler, soğutma çalışması için içeri girdiklerinde felçli Mustafa Yağcı'nın yanmış bedeni ile karşılaştı.

    7

    Yağcı'nın kız kardeşi Azize Yağcı, ambulansın içinde tedavi görürken ağıtlar yakarak, "Ağabeyimi kurtaramadık. O felçliydi onu çıkaramadık" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

    8

    Sağlık ekipleri kadını sakinleştirmek için diğer kardeşi Şerif Yağcı'yı ambulansın yanına getirip ":u mu ağabeyin" diye sordu. Bunun üzerine Azize Yağcı, "Hayır diğer ağabeyim o felçliydi onu kurtaramadık. O diğer ağabeyim, Mustafa ağabeyim içeride kaldı öldü. Yüreğim yanıyor, bende öleyim, beni de ağabeyimin yanına götürün" diyerek ambulanstan indi.

    9

    Durağa oturtulan kadını polis ve sağlık ekiplerinin çabası sonucu sakinleşen Azize Yağcı ambulansa bindirilerek hastaneye götürüldü.

    10

    Şerif Yağcı'da tedavi olmak için getirildiği ambulansta sağlık görevlilerine ağabeyini sordu. Sağlık görevlilerinden hayatını kaybettiği haberini alınca "Onu kurtaramadık" diye gözyaşlarını tutamayıp ambulanstan indi.

    11

    Evin önündeki banka gidip oturarak gözyaşları içinde ağabeyine mezar olan evini seyretti. Yaşlı adam daha sonra sağlık ekipleri tarafından tekrar ambulansa götürüldü. Olayda dumandan etkilenen anne ve 3 kardeş ambulanslarla hastaneye kaldırılırken Mustafa Yağcı'nın cenazesi de otopsi yapılması için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.

    12

    Yangının elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ