Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika MHP'den aday adaylarına sanal temayül

    Saliha ÇOLAK / HT GAZETE

    MHP, merkez yoklaması ile 7 Haziran seçimleri için milletvekili adaylarını netleştirmeden önce, internetten her vatandaşın TC kimlik numarası ile alabildiği bir şifre ile “tek ilde”’ temayül oylamasına katılabildiği bir sistem uyguladı.

    Osmaniye’den aday adaylığı başvurusu yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli temayüle girmedi. Bahçeli bazı isimleri çok farklı illerde oylamaya sunarak, bu adaylara nerede daha çok ilgi olduğunu belirlemeye çalıştı. Eski bakan Osman Durmuş, hem Ankara hem de İstanbul’da ikişer bölgede temayüle girdi. Meral Akşener de İstanbul’da üç bölgede birden oylandı. Bahçeli bir dönem genel başkanlık için kendisine rakip olan MYK üyesi Ümit Özdağ’ı da İstanbul 1. ve 3. Bölge ile Gaziantep’te oylamaya soktu.

    Ankara 1. Bölge’de Genel Başkan Başkan Yardımcıları Şefkat Çetin ve Zuhal Topçu ile eski bürokrat Durmuş Yılmaz da temayüle girdi. İstanbul 1. Bölge’de, 1993’te trafik kazasında ölen eski bakan Adnan Kahveci’nin oğlu Cihan Kahveci, İstanbul 2. Bölge’de Mehmet Arslan, İzmir’de Grup Başkanvekili Oktay Vural ile Genel Başkan Yardımcısı Kenan Tanrıkulu oylandı.

    ‘HAKARET SEANSLARI’

    Bahçeli Twitter hesabından, “Berkin Elvan’a hakaret seansları düzenleyip kutuplaşmayı azdıranlar, kaybolan masum canların bedelini ödemelidir. Çağlayan ve Vatan Caddesi’ndeki kanlı niyetleri tespit edemeyen, engelleyemeyen kim varsa dökülen kanda parmak izi vardır” açıklaması yaptı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ