Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Paralel yapı şüphelileri sağlık kontrolünden geçirildi

    İstanbul merkezli çok sayıda ilde ''paralel yapı''ya yönelik başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan, aralarında emniyet müdürlerinin de olduğu 29 şüpheli sağlık kontrolünden geçirildi.

    İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından "suç örgütü kurmak", "örgüt üyesi olmak", "siyasal casusluk", "resmi evrakta sahtecilik", "kişisel verileri usulsüz kaydetme", "bilgisayar verilerini silme'' suçlarından gözaltına alınan 29 polis, emniyetteki işlemlerinin ardından yoğun güvenilik önlemleri altında Çevik Kuvvet'e ait 3 minibüs ile Eyüp Devlet Hastanesi'ne getirildi.

    Hastane girişinde güvenlik için polis ekiplerinin yerini almasından sonra minibüslerden indirilen şüpheliler, adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirildi. Şüphelilerin hastaneye giriş ve çıkışında görüntü alınmaması için Çevik Kuvvet ekipleri kalkanlarıyla barikat oluşturdu.

    Hastanede yaklaşık yarım saat kalan şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geri götürüldü.

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ