Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın 2 el halısı 3 ayda tamamlandı

    Simav'a bağlı Naşa Beldesi'nde dokunan birisi 85, diğeri 59 metrekarelik 2 yün halı tezgahtan indirildi.CumhurbaşkanlığıSarayı'da kullanılacak halılar, Simav'da bu kapasitede yıkama tesisi olmadığı için Aksaray'ın Sultanhanı Beldesi'ne gönderildi.Halılarısipariş üzerine dokutan 35 yıllık halıcı Tahir Çetin (47), birisi 85, diğeri 59 metrekarelik iki halı için 18 kadına 50 bin TL dolayında işçilik ücreti ödendiğini bildirdi.

    Devasa büyüklükteki elhalılarının siparişini Uşak'ta bir firma aracılığı ile aldıklarını ifade eden Çetin, "Sözümüzde durduk. Mesleğinde uzman 18 ev kadını tarafından 3 aylık bir süreçte el emeği göz nuru dökülerek dokunan halılar Simav'da sergilendi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan güle güle kullansın diye özen gösterdik" diye konuştu.

    Dokunan elhalılarını tezgahtan indirdikten sonra 1 gün sergilediklerini ifade eden Çetin, ilçede el halısı dokuyan insan sayısının azaldığını vurguladı. Sergileme sırasında kendisiyle birlikte pek çok vatandaşın hatıra fotoğrafı çektirdiğini belirten Tahir Çetin,halıların Simav'da dokunmasından çok mutlu olduklarını açıkladı.

    DHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ