Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti milletvekili aday tanıtım toplantısında söz aldı. Başbakan, "Buradan partilere çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin çevre kirliliğini engellemek için centilmenlik anlaşması yapalım. Bütün partiler kabul ederse. Çevre kirliliğini engellemek için. Kampanyaların mümkün olduğu en az ekonomik koşullarda yapalım. Bayraklama yapmayalım, gürültü ve çevre kirliliğini engelleyelim." dedi.

Davutoğlu ayrıca, milletvekili adaylarına da özel ricada bulundu. Başbakan; "Değerli aday arkadaşlarım sizden bazı özel ricalarım var, Milletimiz ile bağınızı lütfen koparmayınız. İkincisi; 7 Haziran seçimlerinde iç muhasebe yapacağımızı, halkın verdiği mesajı aldığımızı söyledik, erdemliler hareketi olan AK Parti hareketinin yürüyen örneği olacaksınız. Bize şatafat yakışmaz. Üçüncüsü; bütün kutuplaştırmacı söylemlere, blok siyasetine karşı sizden ricam milletin her ferdini kucaklamanızdır. İster AK Parti'ye oy vermiş ister oy vermemiş olsun." dedi.İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

Ankara'ya teşrif eden değerli dava arkadaşlarım, saygıdeğer konuklar hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Haydi Bismillah diyorum. AK Parti milletin bağrından çıkan kadronun başlattığı tarihi bir hareketin adıdır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlayan bu hareket hedefine ulaşacaktır.

Bu kutlu yürüyüş her bir adımda daha da güçlenerek devam edecek. Son 4 dönemin aday tanıtım toplantılarına baktığımızda aslında davamızın köşe taşlarını da ortaya çıkarabiliriz. Şimdi o kadroların içinden Başbakanlar, Cumhurbaşkanları, Bakanlar, Meclis Başkanları çıktı. 

"BİZİ DURDURAMADILAR"

2011 seçimlerine giderken yine burada aday tanıtım toplantıları yapıldığında vakur bir şekilde parti kapatma davalarından çıkmış AK Parti kadroları vardı. 

Parti kapatma davalarıyla e-muhtıralarla, gezi provokasyonlarıyla bizi durduramadılar. 

Yeni bir milli irade sınavına yürüyoruz. AK Parti olmadan Türkiye'de siyasete şekil verilemez. 

Blok çalışmalarına karşı 258 yiğit adam dim dik durdu. Hepsi İsmet Yılmaz'ı destekledi. Ak Parti meydana çıktı mı bir tek fire vermez.

"OPERASYONLAR SONUNA KADAR DEVAM EDECEK"

AK Parti bir erdemliler hareketidir. Hiçbir gizli pazarlığın hedefi olmamıştır. 

20 Temmuz'da Suruç'ta DEAŞ'ın başlattığı olayda, PKK de harekete geçti. AK Parti Türkiye'de terör tuzağı kuranlara kaşı ayağa kalktı. 

HDP zihniyetine karşı, 23 Temmuz'da başlattığımız huzur operasyonları sonuna kadar devam edecektir.

23 Temmuz'da başlayan operasyonlarla, ülkemize terör sızması gerçekleştiren Kandil ve çevresindeki bütün kamplar yerle bir edildi. 

Operasyonların tek hedefi Türkiye'nin birliğine tehdit teşkil eden terör örgütüdür. 

Koalisyon, seçim hükümeti, azınlık hükümetine katılım önerilerimizi Bahçeli reddetti. 

Terör tehdidi varken ülkeyi yönetmekten tereddüt etmeyiz. 

"SEÇİME HUZUR İÇİNDE GİDİLMESİ İÇİN GEREKEN ADIMLARI ATTIK"

Huzur içinde seçime gidilmesi için gereken adımları attık. 

AK Parti'nin etkin ve başarılı çalışmaları olmasaydı birileri ekonomik kriz çığırtkanlığı yapacaktı.

550 milletvekili adayımız sadece bulundukları ili değil 78 milyonu temsil ediyorlar.

Aday olamayanlar kendilerinde eksiklik olduğu kanaatine varmasınlar. 

258 milletvekilimizin her biri vazifelerini onurla yapmışlardır. 

"ADAY ARKADAŞLARIMDAN BAZI ÖZEL RİCALARIM VAR"

Değerli aday arkadaşlarım sizden bazı özel ricalarım var, Milletimiz ile bağınızı lütfen koparmayınız.

İkincisi; 7 Haziran seçimlerinde iç muhasebe yapacağımızı, halkın verdiği mesajı aldığımızı söyledik, erdemliler hareketi olan AK Parti hareketinin yürüyen örneği olacaksınız. Bize şatafat yakışmaz. 

Üçüncüsü; bütün kutuplaştırmacı söylemlere, blok siyasetine karşı sizden ricam milletin her ferdini kucaklamanızdır. İster AK Parti'ye oy vermiş ister oy vermemiş olsun.

Hep beraber vizyonumuzu anlatacağız, bırakın onlar nefret dili kullansınlar. 

İnşallah 4 Ekim'de yine burada seçim beyannamemizi açıklayacağız. 

"SİYASİ PARTİ LİDERLERİNE ÇAĞRIDA BULUNMAK İSTİYORUM"

Siyasi parti liderlerine yine buradan çağrıda bulunmak istiyorum, şiddete teröre karşı birleşelim. Gelin 1 Kasım seçimlerine giderken teröre, şiddete karşı ortak bir deklorasyonla, seçimin tam bir güvenlik ortamı içinde gerçekleşmesi için çağrıda bulunalım. Terör ve şiddet üzerinden sandık iradesine tasallut etmek isteyenlere karşı ortak bir tavırda bulunalım. Bu ortak çağrı teröre ve şiddete karşı koyanlarla, terörden beslenenler arasındaki farkı da ortaya çıkaracaktır. Gelin seçim kampanyaları başlamadan ortak bir deklorasyonla omuz omuza duralım. Cumhurbaşkanlığı makamını siyasi tartışmalardan uzak tutalım. Kimse diğer rakibinin mahremine girmesin. 

Buradan partilere çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin çevre kirliliğini engellemek için centilmenlik anlaşması yapalım. Bütün partiler kabul ederse. Çevre kirliliğini engellemek için. Kampanyaların mümkün olduğu en az ekonomik koşullarda yapalım. Bayraklama yapmayalım, gürültü ve çevre kirliliğini engelleyelim. 

Millet ne derse, milli irade ne derse ona evet diyelim. Geleceğe hep beraber yürüyelim.