Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Yunanistan'ın Gümilcine kentinden 55 yıl önce İzmir'e, ardından da Bodrum'a göç eden 76 yaşındaki Fehime Özkan, yıllar sonra bayram tatili için gittiği Gümilcine'de kan kardeşini buldu. 55 yıldır birbirlerini görmeyen kan kardeşler, gözyaşları içinde hasret giderdi.

İki çocuk dört torun sahibi Fehime Özkan, 21 yaşında tatil için geldiği İzmir'de gönlünü kaptırıp evlendi. İzmir'e yerleşen Fehime Özkan, bir daha memleketine dönmedi.

Geçen 55 yılın ardından bayram tatili için memleketi 
Gümilcine'yi ziyaret eden Fehime Özkan, Odios Marathones Mahallesi (Hacı Yavaş Mahallesi) Adinostes Sokak'taki evini buldu. Eski evinin kapısını çalan Fehime Özkan, büyük bir sürprizle karşılaştı.
Evde 12 yaşından beri kan kardeşi olan 76 yaşındaki Sabriye Hüseyinoğlu'nun yaşadığını gören Özkan, duygusal anlar yaşadı. Tam 55 yıldır görüşmeyen kan kardeşlerin bayram buluşmasında gözyaşları tutulamadı.İKİSİ DE ÇOK MUTLU 

Uzun yılların ardından kan kardeşini karşısında gören Hüseyinoğlu, "Fehime bana en güzel bayram hediyesini verdi. O zamanın şartlarında buradan Türkiye'ye giden bir daha geri dönemiyordu. Biz de yokluktan anavatana gidemiyorduk. Kan kardeşimle 55 yıl sonra buluşmanın sevincini yaşadım" dedi. 

Mutluluğu yüzüne yansıyan Fehime Özkan da "Sabriye ile aynı evde aynı bahçede doğduk büyüdük aynı okula birlikte gittik. 12 yaşında kan kardeş olmuştuk. Doğduğum toprakları ziyaret etmek istedim. Mahallemi, doğduğum evi buldum. Ardından Sabriye'yi görünce dünyalar benim oldu. Çünkü Sabriye'den başka kimse hayatta kalmamıştı. Neyse ki Sabriye doğduğumuz evi muhafaza etmiş. O yıllarda çok yokluk çekmiştik. Ben İzmir'e gelmiş ve evlenip kalmıştım. Yıllarca bana Yunanistan'a gidiş vizesi vermemişlerdi. Bu kez gitme fırsatı buldum. Çok heyecanlandım. Bu bayram dünyalar bizim oldu. Bundan sonra daha sık ziyarete geleceğim" dedi.

DHA