Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesindeki 100'üncü Yıl İlkokulu'na PKK'lı teröristlerin yerleştirdiği el yapımı patlayıcı son anda fark edilirken, bir faciadan dönüldü.

Okuldaki öğrencilerin tahliye edilmesinin ardından patlayıcı bomba uzmanları tarafından fünye ile imha edildi.

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir İlçesi Şehitlik Semti'nde yaklaşık 1500 öğrencisi bulunan 100'üncü Yıl İlkokulu kütüphanesi penceresine iç tarafından bırakıldığı görülen şüpheli bir paketi farkeden öğretmenler, durumu okul idaresine bildirdi. Okul idaresinin de haber verdiği polisler, kısa süre içerisinde okul bahçesine geldi.
Okuldaki öğrenci ve öğretmenleri tahliye eden polisin yaptığı kısa incelemeden sonra şüpheli paketin, el yapımı patlayıcı olduğu tespit edildi. Okula bomba konulduğunu öğrenen veliler panik içinde okula koşup, çocuklarını alıp götürdü. Okul yönetimi bugün okulda eğitim ve öğretime ara verirken, tüm öğrenciler evlerine gönderildi.

Polis, okul çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Bardak içine yerleştirilen ve çiviler ile metal parçalarıyla desteklenen el yapımı patlayıcı, bomba imha uzmanı ekipler tarafından kontrollü bir şekilde, fünye ile imha edildi. Bombanın imha edilmesinin ardından, güvenlik güçleri bölgedeki MOBESE ve güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Bomba koyan PKK'lıların yakalanması için geniş çaplı çalışma başlatıldı.


DHA