Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kendilerine bıçak çeken zanlıya polis memurunun da silah doğrultmasıyla AVM'de hareketli dakikalar yaşandı.  Olay, geçtiğimiz Cumartesi günü saat 15.30 sıralarında Sultanbeyli'de bir AVM'de yaşandı.

İddiaya göre, Sultanbeyli Zabıta Müdürlüğüne gelen 3 zanlı bir otomobilde bomba olduğu yönünde ihbarda bulundu. İhbar sonrası şahısların hareketlerinden şüphelenen zabıta memuru, durumu polis ekipleriyle paylaşarak şahısları takibe başladı.

Takip sonrasında şahıslar üzerindeki bıçakla AVM'ye girince, zabıta memuru durumu sivil polis ve AVM'nin güvenlik görevlisine aktardı. Bunun üzerine şahısların önünü kesen polis memuru, şahısları gözaltına almak istedi. Ancak gözaltına alınmamak için direnen şahıslar, polise bıçak çekti. Bunun üzerine polis memuru da şahısları etkisiz hale getirmek için silah doğrulttu.

Bunu üzerine yine de polise direnen şahıslar, çıkan kargaşada polisin anlık dikkati sonucu yakalanarak, yaka paça gözaltına alındı. Hareketli dakikaların yaşanmasına neden olan olay cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

iHA