Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hatay'da yaşayan ve 3 yıl önce evlenen Y. çifti, dünyaya gelmesini bekledikleri bebeklerinin kız olacağı haberiyle büyük bir sevinç yaşadı. Çift doğum için hazırlık yaparken özel harekat polisi Kenan Y., yaklaşık bir buçuk ay önce geçici görevle Şırnak'a gönderildi.

Bunun üzerine Y. çifti, doğumun yakınlarının bulunduğu Samsun'da gerçekleşmesine karar verdi. Samsun'da özel bir hastanede 3 kilo 155 gram ağırlığında "Esma Selvi" adı verilen bir bebek dünyaya getiren Feride Y., doğum haberini eşine görevi başındayken verdi.Görevde olduğu için telefon görüşmesini kısa tutmak zorunda kalan özel harekat polisi, eşinden kızının sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.Eşine telefonda kızlarından bahsederken "Aynı sana benziyor" diyen Feride Y., duygularını anlattı.

 

Y., doğum yaparken yanında olmasını istediği eşi göreve gidince yakınlarının yanına Samsun'a geldiğini söyledi. Görevdeki bütün polislerin sağ salim ailelerine kavuşmaları temennisinde bulunan Y., "İnşallah babası da kızına ve bana kavuşur. Onu çok seviyoruz" dedi.

"Oradaki görevi daha kutsal"Kenan Y.'nin babası Reşat Y. ise ilk torun heyecanı yaşadıklarını, oğlunu da aralarında görmeyi istediklerini belirtti. Oğlunun yaptığı vazife için "Oradaki görevi daha kutsal" diyen baba Y., şöyle konuştu:"İnşallah terörü önlerler. Ailesiyle mutlu yaşamları, hayırlı ömürleri olur. Sevincimiz buruk ama yine de Allah böyle nasip etti. Oğlum sen hiç merak etme. Senin burada olmanla olmaman hiç fark etmiyor. Bizi sen orada olmakla gururlandırıyorsun. Allahım silah altında olan bütün askerlerimizin yanında olsun. Oğlumuz göreve gidince gelinimizi buraya getirdik. Doğum burada gerçekleşti."Kenan Y.'nin kardeşi Hamza Y. ise ağabeyinin bölgede bulunmasından gurur duyduklarını belirterek "Yengemin doğum yaptığı haberini öğrenince abim çok duygulandı" ifadelerini kullandı.Hastane yetkilileri, anne ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

AA