Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bilecik'te bir esnaf, dükkanına alışveriş için gelen ve üst kata çıkan müşterisinin üstüne dün gece dükkanı kitleyip ilçedeki evine gitti. Yaklaşık iki saat dükkanda mahsur kalan müşteri, polisi aradıktan sonra kent merkezine dönen esnafın kapıyı açması ile kurtuldu.

İlginç olay Cumhuriyet Mahallesi Değirmen Sokak üzerinde faaliyet gösteren bir dükkanda meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen bir müşteri alış veriş yapmak için geldiği dükkanın üst katına çıkarak, burada bulunan ev ürünlerine bakmaya başladı. Üst katta biraz eğlenen müşteriyi unutan dükkan sahibi Cengiz U., gece saat 22.00 sıralarında iş yerinde kimse olmadığı düşünerek dükkanı kitleyip ikamet ettiği Bozüyük ilçesine gitti.

Üst katta bulunan ismi öğrenilemeyen müşteri alt kata indiğinde dükkanın kitli olduğu gördü. Dükkanda bulunan kartvizitlerden iş yeri sahibine ulaşmaya çalışan müşteri, bunda başarılı olmayınca polisi arayıp yardım istedi.

Olay yerine gelen polis ekiplerinin ulaştığı iş yeri sahibi, Bozüyük'ten Bilecikkent merkezine gelerek dükkanı açtı ve müşteri yaklaşık 2 saatin ardından özgürlüğüne kavuştu.

"YUKARIDA YORGAN VAR YASTIK VAR, ORADA YATABİLİRDİN"
İş yerine geldiğinde dükkan önünde polis ekipleri tarafından karşılanan esnaf Cengiz U., üst kat ve alt katı kapatmadan yarım saat dışarıyı süpürdüğü anlatarak, "Yukarıda kimsenin olduğunu fark etmedim. Arkadaş beni aradı, senin burada kilitli kaldığını söyledi. Ben de 'abi yukarıda yorgan var, yastık var, orada yatabilir' diye şaka yaptım" dedi.

"BEN SANA SORDUM YA YUKARIDA EŞYA VAR MI DİYE?"
İsmini vermek isteyen müşteri, dükkan sahibinin "Abi sen neredeydin" sorusuna cevap vererek, "Ben sana sordum ya yukarıda eşya var mı diye. Ben de kilitli kalınca senin bir telefon numaran var mı? diye oraları bir karıştırdım. İstersen bak bakalım herhangi bir şey var mı? diye" dedi. İş yeri sahibi bunun üzerine, " Yok abi sıkıntı yok. Sana geçmiş olsun, o zaman iyi geceler" diledi.

İHA