Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, TBMM'deki odasından Atatürk portresini indirdiği iddialarına ilişkin, "Magazin, dedikodu, iftira, yalan üzerinden siyaset yapılmaz. On yıllardır yazdığım yazılarımda, kitaplarımda hem cumhuriyete hem Atatürk'e bağlılığım açık bir şekilde var" dedi. CHP'li Tanju Özcan da iddialar hakkında sert ifadeler kullanırken, CHP'de inceleme başlatıldı.

Altıok, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tür iddiaların günlerdir CHP hedefe alınarak kullanıldığını söyledi.

Söz konusu iddiada adının geçtiği ilk andan itibaren yalanlamada bulunduğunu hatırlatan Altıok, "Magazin, dedikodu, iftira, yalan üzerinden siyaset yapılmaz. On yıllardır yazdığım yazılarımda, kitaplarımda hem cumhuriyete hem Atatürk'e bağlılığım açık bir şekilde var. Yanıt vermeye değer bulmuyorum" ifadesini kullandı.

Söz konusu iddianın bugün bir gazetede manşete taşındığının hatırlatılması ve hukuki işlem başlatıp başlatmayacağının sorulması üzerine Altıok, inceleme yapacağını ancak basın çalışanlarıyla mahkemelerde görüşmek istemediğini ifade etti.

Altıok, "Ben tutuklu gazetecilerin haklarını savunuyorum, onları mahkemeye vermek istemiyorum" dedi.

CHP'Lİ ÖZCAN'DAN TWİTTER'NDA TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu Milletvekili Tanju Özcan, odasından Atatürk posterini kaldırdığı iddia edilen Zeynep Altıok'un Merkez Yönetim Kurulu'na (MYK) seçilmesine tepki göstererek, "Atatürk'le sorunu olanın CHP Milletvekili olarak benimle de sorunu vardır. Kim olursa olsun" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) görev alacak parti meclisi üyelerini belirledi. 12'si genel başkan yardımcısı olmak üzere 13 kişinin yer aldığı listeye Atatürk posterini odasından kaldırdığı iddia edilen İzmir Milletvekili Zeynep Altıok'un da girmesine CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'dan sert tepki geldi. Kişisel twitter hesabından sert mesajlar gönderen Özcan şunları söyledi:

"Atatürk ile sorunu olanın CHP Milletvekili olarak benimle de sorunu vardır. Kim olursa olsun! Nedense içimden geldi bu gün. TBMM deki odama bir Atatürk fotoğrafı daha asacağım. Benim kitabımda görmemezlikten gelmek yok. Artık bence sözün bittiği yerdeyiz. Nereye kadar susacağız. Bu gün yaşananlar açıkça meydan okumadır. İnceldiği yerden kopar. Benim tabana karşı sorumluluğum var sadece."

İNCELEME BAŞLATILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da iddialar üzerine sözlü olarak inceleme başlatılmasını istedi.