Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Bolu Adliyesine gelerek suç duyurusu dilekçesini Başsavcı Mehmet Yurtseven’e teslim eden Doğanay, adliye çıkışı basın mensuplarına açıklama yaptı.

Doğanay, halkın oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik kullanılan ifadelerin kendisini rahatsız ettiğini, bu nedenle CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında bireysel suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Doğanay, "Siyaseti ahlak zemininde yapmak zorundayız. 7 defa seçim kaybetmiş olabilirsiniz. Bu kaybettiğiniz seçimleri kendi tabanınıza anlatmak adına çeşitli hakaretlerde bulunarak girdiğiniz kongrelerde tabanınıza söyleyecek hiçbir şeyiniz olmadığı için halkın iradesiyle seçilen bir Cumhurbaşkanı'na hakaret ederek bu süreci geçiştirmek isteyebilirsiniz" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan için kullandığı sözlerin kabul edilemez olduğunu belirten Doğanay artık sürecin adli makamların takibinde olduğunu kaydetti.

AK PARTİ DENİZLİ İL BAŞKANI DA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı rencide edici sözler sarfettiğini öne sürerek, Kılıçdaroğlu hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Denizli Adliyesi'ne çok sayıda partili ile gelen AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, basın mensuplarına açıklama yaptı. AK Parti İl Başkanı Filiz, "Cumhurbaşkanına hakaretten dolayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.

Kılıçdaroğlu'nun, sözleri sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı o makama oylarıyla getiren vatandaşları değil, oy vermeyenleri bile hayrete düşürmüştür. Kılıçdaroğlu'nun, yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı, AK Parti Kurucu Genel Başkanı ve AK Parti hareketinin siyasi lideri Recep Tayyip Erdoğan'a, asla kabul edilemeyecek hakaretlerde bulunmuştur. Ana muhalefet partisi olarak görev yapan partinin başındaki zat, nezaketten de siyasi adaptan da yoksun olduğunu her konuşmasıyla ortaya koyuyor. Bu bağlamda siyasi etikten ve devlet adabından yoksun olan Kemal Kılıçdaroğlu haddini aşmaya devam etmektedir. Herhangi bir kişi için dahi ileri sürülemeyecek bu sözlerin toplumun göz önünde bulunan, varlığını, gücünü, etkinliğini ve yetkisini halktan alan bir Cumhurbaşkanı için ifade edilmesi kabul edilemez" diye konuştu.

AA