Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Yangın saat 05.45 sıralarında Ayvansaray Mahallesi, Hakim Çelebi Sokak üzerinde bulunan tek katlı, tarihi binada çıktı. Henüz bilinmeyen bir sebeple çıkan yangın çevre binalarda yaşayanlara panik yaşattı. Kısa sürede binayı etkisi altına alan alevleri gören vatandaşlar itfaiye ekiplerine haber verdi.

KORKU DOLU ANLAR

Yangın esnasında evlerinde olan mahalle sakinleri can havliyle kendilerini sokağa atarken evlerinden çıkamayacak durumda olan yaşlı vatandaşlar korku dolu dakikalar yaşadı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını çevre binalara sıçramadan kontrol altına alırken, bina kullanılamaz hale geldi.

"AZ KALSIN YANACAKTIK"

Yangının çıktığı esnada evinde olduğunu ve yangının kısa sürede büyüdüğünü belirten bir vatandaş, "Namaz kılmaya kalkmıştım. Her şey bir dakika içerisinde oldu. Ben başladığını bile görmedim ancak bir dakikada nasıl böyle yayıldı bilemiyorum. Verilmiş sadakamız varmış. Perdelerimizi kurtarmaya çalıştık. Araç parklanmaları yüzünden itfaiye geç müdahale etmek zorunda kaldı. Az kalsın yanacaktık. Yangın balkonumuza sıçradı. Camlarımız patladı" şeklinde konuştu. Çıkan yangında can kaybı yaşanmazken, Polis yangının çıkış sebebiyle ilgili çalışma başlattı.

BAHÇELİEVLER'DE GECEKONDU YANDI

Öte yandan Bahçelievler Cumhuriyet Mahallesi Ormantepe Caddesi üzerinde bulunan bir gecekondu da saat 06.00'da yangın çıktı. Nedeni henüz belirlenemeyen yangını kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri söndürdü. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, polis yangınla ilgili olarak soruşturma başlattı

DHA