Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Son yıllardaki en büyük uyuşturucu operasyonu diye nitelendirilen operasyonda, Bingöl'ün Genç ilçesinde piyasa değeri 4 milyon 160 bin TL olan 832 kilo toz esrar ele geçirildi.

Bingöl Valiliği'nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince gerçekleştirilen istihbarı çalışmalar neticesinde Genç ilçesi Tapantepe mevkiinde toprak altına gömülü vaziyette çok miktarda esrar maddesi olduğu bilgisine ulaşıldığı kaydedildi. Açıklamada, bunun üzerine bölgeye operasyon düzenlendiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan kontrolde toprak altına gömülü vaziyette 18 adet mavi renkli jelikan bidon içerisinde maddi değeri yaklaşık 4 milyon 160 bin TL olan 832 kilogram toz esrar maddesi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet savcısının talimatıyla ele geçirilen esrar maddesine el konulmuş olup olay ile ilgili 2 şüpheli hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Güvenlik güçlerince ele geçirilen uyuşturucu madde ile terörün en önemli finans kaynağına ağır darbe vurulmuştur. Bingöl İl Jandarma Komutanlığı'nca uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadeleye aralıksız olarak devam edilmektedir" denildi.

İHA