Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Karaman'da iki komşu arasında evlerinin önünde araç parkı nedeniyle çıkan kavga, sağlık kontrolü için götürüldükleri hastanenin acil servisine de devam etti.

İki komşunun yakınlarının da karışmasıyla acil servisin önü savaş alanına çevrilirken, gözaltına alınan 21 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Acil servisindeki kavga anı da güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

Olay, geçen 20 Ocak günü saat 22.00 sıralarında meydana geldi. Tabduk Emre Mahallesi 1550 sokakta oturan mahalle muhtarı 45 yaşındaki Adem Ü. ile komşusu 30 yaşındaki Eyyüp K. evlerinin önünde araç parkı yüzünden tartışmaya başladı. Tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüşmesi üzerine çevredekiler polis çağırdı. Kavga polisin müdahalesiyle sona erdi.

POLİS BİBER GAZI SIKTI

Adem Ü. ve Eyyüp K., polis merkezinde ifadeleri alınmadan önce sağlık kontrolünden geçirilmek için Karaman Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Kavgayı duyan iki komşunun yakınları da hastaneye geldi. Bunun üzerine iki komşu ve yakınları hastanenin acil servisinde birbirine girdi. Tekme, yumruk ve plastik borularla birlirlerine saldıran gruba, polis biber gazı sıkarak müdahele etti. Ardından da kavgaya karışan 21 kişi gözaltına alındı. 21 kişi ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla serbest bırakıldı.

DHA