Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir rüzgara kapılmış gibi bir yerlere doğru sürükleniyoruz. Bugün gazetelerde var, Sayın Gül de aynı kaygıları kısmen paylaşıyor. Cumhurbaşkanlığı yapmış, üstelik iktidar partisinin ana omurgalarından birisi aynı kaygıları o da paylaşıyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın Kumburgaz Marin Princess Otel'de düzenlediği "Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı"na katıldı.

"SAYIN GÜL DE AYNI KAYGILARI KISMEN PAYLAŞIYOR"

Burada konuşma yapan Kılıçdaroğlu, hükümeti eleştirdi. Kemal Kılıçdaroğlu, "Şu an da Türkiye'de ciddi bir yönetim sorunu var. Türkiye yönetilmiyor. Sağlıklı yönetiliyor desem tartışılır ama Türkiye yönetilmiyor. Bir rüzgara kapılmış gibi bir yerlere doğru sürükleniyoruz. Bugün gazetelerde var, Sayın Gül de aynı kaygıları kısmen paylaşıyor. Cumhurbaşkanlığı yapmış, üstelik iktidar partisinin ana omurgalarından birisi aynı kaygıları o da paylaşıyor. Öyle bir noktaya geldik ki işsizin işsizliğini, emeklinin geçim derdini, dünyanın en pahalı mazotunu kullanan Türkiye'yi düşünmüyoruz. Düşündüğümüz ne olacak bu ülkenin geleceği" dedi.

"TÜRKİYE'Yİ KİM YÖNETİYOR"

"Yönetimde ciddi bir boşluk var" diyen Kılıçdaroğlu, "Türkiye'yi kimin yönettiği konusunda ciddi bir kaygı var. Yönetici aynı zamanda sorumluluk üstlenen kişidir. Yönetici sorumluluk üstlenmiyorsa orada bir sorun var demektir" diye konuştu.

"Düşündüğümüz ne olacak bu ülkenin geleceği" diyen Kılıçdaroğlu, "Son 6 saldırıda 234 vatandaşımız hayatını kaybetti. Savaş içinde olmayan hiçbir ülke bu kadar derin travmayı yaşamamıştır. 234 kişi son 6 ayda hayatını kaybeder, hiç kimse siyasi sorumluluğu üstlenmez. Kimdir bunun sorumlusu. Türkiye yönetilemez konumda. Türkiye'yi kim yönetiyor" diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Sorumlu bir muhalefeti her zaman üstlendik. Yeri geldi eleştirdik yeri geldi öneride bulunduk. Açık ve net öneriler getirdik. Ama hiçbiri önemsenmedi. Türkiye şu anda Ortadoğu batağına saplanmış durumda" ifadesini kullandı.

"BUNUN SONUCUDUR Kİ TÜRKİYE KAN GÖLÜNE DÖNMÜŞTÜR"

Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:

"Siyasi sorumluluk üstlenmeyen bir siyasi bir partinin ülkeyi yönetemeyeceğini, terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan bir partinin, kadronun Adalet ve Kalkınma Partisi kadrosunun ülkeyi yönetemeyeceğini herkesin bilmesi lazım. Cumhuriyet savcılarını görev çağırmak lazım. Gidiyorsun gariban vatandaşı buluyorsun yardım ve yataklıktan. Peki bu ülkeyi yönetirken terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan bir siyasal partiyi neden sorgulamıyorsun. Açık ve net... Terör örgütlerine, Adalet ve Kalkınma partisinin yöneticileri, kaçak sarayda da oturan da dahil yardım ve yataklık yapmıştır. Bunun sonucudur ki Türkiye kan gölüne dönmüştür. Önce o yardım ve yataklık yapanların hesap vermesi lazım"

DHA