Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İzmit'te yakalanan, hakkında yakalama kararı bulunan Onur Özbizerdik ile aynı araçta bulunan ve üzerlerinde tabanca ele geçen 2 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedildikten sonra tutuklandı.Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Yunus timleri, dün İzmit Yahya Kaptan Mahallesi'nde şüphelendikleri bir aracı durdurdu. Otomobilde, İstanbul'da tartıştığı güvenlik görevlisini tabancayla yaralamaktan hakkında yakalama kararı bulunan Onur Özbizerdik'in olduğu anlaşıldı.

 Onur Özbizerdik, emniyetten çıkarılırken giydiği montun kapşonu ile yüzünü kapattı 

Özbizerdik ile aynı araçta bulunan Mustafa Ç. ve Yusuf Ç.'nin ise üzerlerinde 2 ruhsatsız tabanca ve 50 kurşun ele geçti. Polis 3 kişiyi gözaltına aldı.

Onur Özbizerdik, Mustafa Ç. ve Yusuf Ç. bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi.

İstanbul'da tartıştığı güvenlik görevlisini vurmasıyla ilgili davanın duruşmasına katılmaması nedeniyle hakkında yakalama kararı bulunan Onur Özbizerdik, İzmit'te sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı, İstanbul'a gönderildi. Onur Özbizerdik ile birlikte olan ruhsatsız tabanca bulundurmaları nedeniyle gözaltına alınan Mustafa Ç. ile Yusuf Ç. ise serbest bırakıldı.

DHA