Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Şırnak'ta sivil kıyafeti ile marketten alışveriş yaptığı sırada teröristlerce şehit edilen Jandarma Astsubay Ömer Koca'nın 7 gün önce dünyaya gelen bebeği yetim kaldı. 2 yıl önce evlendiği eşi Funda Koca, "Bebeğine doyamadı, cenazesine götüreceğim oğlumu, babası ile gurur duysun" diye gözyaşı döktü.

Şehidin, merkez Akdeniz ilçesi Barış Mahallesi'ndeki baba evi acı haber sonrası Türk bayrakları ile donatıldı. Gözyaşları dinmeyen babası Hüseyin, annesi Ayşe ve eşi Funda'yı askeri yetkililer teselli etmeye çalıştı. Evin tek çocuğu olan şehit Ömer Koca'nın annesi feryat etti.

Şehit Ömer Koca'nın, 7 gün önce Muhammed Hüseyin ismini verdiği bir erkek çocuğu dünyaya geldiği, şehidin, bebeğini bir kez gördükten sonra pazar günü görev yerine döndüğü belirtildi.

Kadın astsubayın, elini tutarak teselli etmeye çalıştığı acılı eşi Funda Koca göz eşinin üniformasına sarılarak gözyaşı döktü. Acılı eş "Bebeğine doyamadan gitti, babasının cenazesine götüreceğim oğlumu, babası ile gurur duysun. Arkasında bir yiğit bıraktı." diye ağıt yaktı.

İHA