Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

NEŞET DİŞKAYA/İZMİR

İzmir'de yolda yürüyen travesti S.R.'yi bıçak zoruyla evine götüren, ellerini ve ayaklarını bağladıktan sonra tecavüz eden, kaçarken de iki adet cep telefonunu gasp eden Suriyeli 20 yaşındaki H.I., polis tarafından yakalandı. Mahkemeye çıkarılan H.I. tutuklandı.

Olay, Alsancak 1464 sokakta saat 21.00 sıralarında meydana geldi.

İzmir Alsancak'ta sokakta yürüyen travesti S.R.'yi (33) iddiaya göre arkadan yaklaşan bir kişi bıçakla tehdit etti. Bıçaklı saldırgan S.R.'yi tehdit ederek travestinin tek başına yaşadığı eve götürmesini istedi. Evde ellerini ve ayakların bağladığı S.R.'ye defalarca tecavüz eden kimliği belirsiz kişi, daha sonra S.R.'ye ait iki cep telefona alarak kaçtı. Elleri ve ayakları bağlı S.R., eve gelen arkadaşları tarafından kurtarıldı. S.R.'nin haber vermesinden sonra Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri geniş çapta araştırma başlattı. S.R.'nin verdiği ifadesinde zanlının Arapça konuştuğunu belirtmesi üzerine ekipler İzmir'de bulunan Suriyeli mültecileri mercek altına aldı.

SAKLANDIĞI EVDE YAKALANDI

Çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ekipler, zanlının İzmir'de bulunan Suriye vatandaşı 20 yaşındaki H.I. olduğunu tespit etti. H.I.'nın gidebileceği adreslere baskın yapan ekipler, zanlıyı Boğaziçi semtinde sakladığı evde yakaladı. Gözaltına alındıktan sonra mahkemeye çıkarılan H.I. tutuklandı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.