Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Tunceli'de PKK'lıların güvenlik güçlerine yönelik eylem hazırlığında olduğunu belirleyen polis, dün akşam saatlerinde belirlediği 2 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda yangın tüpü içine yerleştirilen 5 kiloluk el yapımı patlayıcı ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.

Tunceli Valiliği'nden olayla ilgili yapılan açıklamada, 'İlimizde BTÖ'ne karşı yapılan çalışmalarda, merkez Alibaba Mahallesi'ndeki bir ikamette ve Sanat Sokak'taki bir iş yerinde yapılan aramada, 1 adet küçük yangın tüpüne koli bandı ile sarılı 4 adet çakmak gazı tüpü ile güçlendirilmiş kablo düzeneği bulunan el yapımı patlayıcı, 3 adet telsiz ve toplatılma kararı bulunan doküman ele geçirilmiştir. Konuyla ilgili olarak 3 şüpheli Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla gözaltına alınmıştır. İlimizde terörist unsurlara yönelik düzenlenen operasyonlara devam edilmekte olup, güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, İlimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir' denildi.

BİTLİS'TE DE OPERASYON DÜZENLENDİ

BİTLİS Emniyet Müdürlüğü tarafından il merkezi ve Güroymak ilçesinde PKK/KCK terör örgütüne ait olduğu belirtilen silah, esrar ve hintkeneviri ele geçirildi.


Bitlis Valiliği'nce yapılan acıklamada ise, Bitlis Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Güroymak ilçesinde yürütülen çalışmalarda, silahlı terör örgütü üyesi olmak, örgüt adına eylemlerde bulunmak, yardım ve yataklık etmek, eleman temin etmek suçlarından eş zamanlı düzenlenen operasyonda 6 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. 

DHA