Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Kaybolan İbrahim'in cesedi 40 gün sonra bulundu
    1

    Karaman'da ava gideceğini söyleyerek 40 gün önce evden ayrılan ve daha sonra haber alınamayan 15 yaşındaki İbrahim Tok'un, cesedi bulundu.

    2

    Karaman'ın Ayrancı İlçesi'ne bağlı Yarıkkuyu Köyü'nde oturan 15 yaşındaki İbrahim Tok, 23 Ocak 2016 Cumartesi günü sabah saatlerinde tüfeğini yanına aldıktan sonra annesine ava gideceğini söyleyerek evden ayrıldı. Aile, evden ayrılan Tok'un akşam eve dönmemesi üzerine durumu jandarmaya bildirdi.

    3

    Aile, evden ayrılan Tok'un akşam eve dönmemesi üzerine durumu jandarmaya bildirdi.

    4

    18 GÜN BOYUNCA ARANDI

    Başta Jandarma ve Ankara, Konya ve Adana'dan gelen AFAD (Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) ekipleri olmak üzere, Ulusal Medikal Arama Kurtarma (UMKE), AKUT, İl Özel İdaresi, Ayranca Belediyesi, polis, köylüler ve çobanlar Murat Dağı, Buğdaylı, Melikli, Kavaközü, Küçükkoraş, Büyükkoraş, Kaya önü köyleri ve kırsalı tamamı havadan askeri helikopterle ve karadan tarandı.

    5

    Çevrede bulunan mağara ve ağıl tek tek kontrol edildi. Su kuyularında ise su altı kameralarla arama yapıldı. 18 gün boyunca yapılan aramalarda hiç bir ize rastlayamayan ekipler arama çalışmalarına son verdi.

    6

    40 GÜN SONRA CESEDİ BULUNDU

    Taşkale Köyü taş ocakları mevkiinde bir çoban yerde bir kişinin yattığını gördü. Yanına yaklaştığında ise yerde yatan kişinin günlerdir aranan İbrahim Tok olduğunu fark etti.

    7

    Bunun üzerine traktörü ile yoldan geçen bir çiftçiyi durdurup, durumu anlatarak jandarmaya bilgi vermesini söyledi.

    8

    Çiftçi de köye ulaşınca jandarmaya olayla ilgili bilgi verdi. Jandarma ailesiyle birlikte yaptığı teşhiste cesedin İbrahim Tok'a ait olduğunu belirledi.

    9

    Yapılan incelemede sırt çantası yanında olan Tok'un, tüfeği ise yaklaşık 5 metre ileride bulundu. Tok'un bulunduğu bölgedeki kayalıkta hafif kan izine rastlanıldığı öğrenildi.

    10

    KÖYE 20, ARAMA YAPILAN BÖLGEYE 3 KİLOMETRE UZAKLIKTA BULUNDU

    İbrahim Tok'un cesedinin bulunduğu noktanın köye yaklaşık 20 kilometre, arama yapılan bölgeye ise yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta olduğu belirtildi.

    11

    Tok'un donarak ya da düşüp başını çarpması sonucu öldüğü ihtimali değerlendirilirken, kesin ölüm nedeni yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacak.

    12

    Oğlunun cesediyle karşılaşan Rahmi Tok, sinir krizi geçirince ambulansla hastaneye kaldırıldı. (DHA)

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ