Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstiklal Caddesi'nde düzenlenen canlı bomba saldırısı hakkında "Gözünü kan bürümüş aşağılık hainler ayrım yapmadan insanlara, insanlığa suikastlar yapıyor" dedi.

Saldırıya Twitter üzerinden tepki gösteren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, terörün hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını ve teröristlerin tamamen yok edinceye kadar her türlü mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

"TERÖRİZM MİLLETİMİZİN İSTİKLALİNE SALDIRIYOR"

Terörün milletimizin istiklaline saldırdığını belirten Başkan Demircan, “Teröristler; Silopi'de, Cizre'de, Kızılay'da, İstiklal Caddesi'nde Türkü öldürüyor, Kürdü öldürüyor, Alevi'yi, Sünni’yi öldürüyor. Gözünü kan bürümüş aşağılık hainler ayrım yapmadan insanlara, insanlığa suikastlar yapıyor. Ölüm, kan, kaos istiyorlar" dedi.

"BUGÜN DESTEKLEDİĞİNİZ TERÖRİSTLER YARIN SİZİ DE VURABİLİR"

Başkan Demircan, teröristlere arka çıkan yaklaşımlara da sert tepki göstererek, “Teröristlere Avrupa'da çadır açtıranlar, bilsin ki; İstiklal'de kendini patlatan aşağılık, yanı başlarında da bunu yapar. Terör bizi teslim alamayacak. Terörizmi ve teröristleri tamamen yok edinceye kadar her türlü mücadeleye devam edeceğiz. İstiklal'de hayatını kaybeden 4 vatandaşımıza Cenab-ı Allah'tan Rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize sabır diliyorum" ifadelerini kullandı.