Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ankara ve İstanbul'da meydana gelen terör saldırılarının ardından tüm Türkiye'de emniyet güçleri alarma geçerken, İzmir'de de hafta sonu onlarca şüpheli araç ve şüpheli paket ihbarı yapıldı.

Türkiye'nin bazı illerinde meydana gelen terör saldırıları başta büyükşehirde yaşayan vatandaşları tedirgin etti. İzmir'de de vatandaşlar, polis ekiplerine hafta sonu onlarca şüpheli araç ve şüpheli paket ihbarları yaptı. İhbarları tek tek titizlikle değerlendiren polis ekipleri, herhangi bir olası saldırılara karşı da özel önlemler aldı. Öte yandan hafta sonu yine yapılan bir bombalı araç ihbarı İzmir emniyetini alarma geçirdi.

ONLARCA POLİSLE ARAÇ DİDİK DİDİK ARANDI

İzmir'in Konak ilçesine bağlı Hatay'dan bir ihbar alan ekipler, şüpheli aracın peşine düştü. Aracı İnönü Caddesi üzerinde durduran ekipler, şahsı aşağıya indirdi. Onlarca polis ekibi, şüpheli aracın her yerini didik didik aradı. O anlar ise bir vatandaş cep telefonu kamerasına kaydetti. Paniğe neden olan araç ise boş çıktı. Karakola götürülen şahıs ise daha sonra serbest bırakıldı.

BOMBALI ARAÇ HABERLERİNE YALANLAMA

Öte yandan yaşanan bu gelişmelerin ardından basında ise 'bombalı araç yakalandı' şeklinde haberler yer almaya başladı. Bu haberler dalga dalga yayılırken, İzmir Valisi Mustafa Toprak herkesi rahatlatan bir açıklama yaptı. Toprak, bombalı aracın yakalandığı şeklindeki haberlerin doğru olmadığını ve vatandaşların bu tür haberlere itibar etmemesi gerektiğini söyledi.

İHA