Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bolu Dağı Tüneli, bir TIR'ın alev alması nedeniyle çift yönlü olarak ulaşıma kapandı. Yapılan çalışmaların ardından İstanbu yönü, saat 10.20'de ulaşıma tekrar açıldı. Yaklaşık 4.5 saat sonra saat 13.00'te tünelin Ankara yönü de ulaşıma açıldı.

Alınan bilgiye göre, TEM Otoyolundan Ankara istikametine seyreden bir TIR henüz belirlenemeyen nedenle tünel içinde yanmaya başladı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan Giresun'a gıda maddesi götüren Mustafa Yıldırım idaresindeki 35 HC 5618 plakalı TIR, TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli'nde bir anda alev aldı. Alevler kısa sürede TIR'ı sararken, sürücü Yıldırım kendisini dışarı attı. 

TIR sürücüsü Yıldırım, tünele girdikten sonra motor kısmının bir anda alev aldığını belirterek, "Ne olduğunu anlamadım. Kendimi zor dışarı attım. Eşyalarımı bile alamadım" dedi.

Yangın nedeniyle tünel çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı.

Karayollarına bağlı itfaiye ekipleri ile Bolu belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor.

TEM otoyolunda seyreden araçlar, Abant Kavşağı ve Kaynaşlı Kavşağı'ndan D-100 karayoluna yönlendiriliyor.

İSTANBUL YÖNÜ ULAŞIMA AÇILDI

TIR yangını nedeniyle ulaşıma kapanan Bolu Dağı Tüneli'nin İstanbu yönü, saat 10.20'de ulaşıma açıldı. Ankara yönü, TIR'ı kaldırma çalışmalarının sürmesi nedeniyle hala ulaşıma kapalı bulunuyor.

ANKARA YÖNÜ 4.5 SAAT SONRA AÇILDI

TIR'da çıkan yangının söndürülmesinden sonra soğutma çalışmaları tamamlandı. TIR, çekici yardımıyla tünelden çıkarılırken, etrafa dağılan tekstil malzemeleri de kamyona yüklenerek çıkarıldı. Yolun yıkanmasından sonra tünel kameraları da temizlendi. Çalışmaların tamamlanması ardından yaklaşık 4.5 saat sonra saat 13.00'te tünelin Ankara yönü ulaşıma açıldı.

Ajanslar