Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

PKK'lı ifadesinde, "Hiçbir şey çözüm değil resmen insanı kullanıyorlar. Yani gittiğimiz yol yol değildir. Onun için herkesin teslim olmasını istiyorum" dedi.

"KAÇACAĞIMI ÖĞRENDİLER BENİ YALNIZ BIRAKMADILAR"
Hakkari Yüksekova'da güvenlik güçlerinin PKK'ya yönelik operasyonları devam ederken bir PKK'lı güvenlik güçlerine teslim oldu. PKK'lı terörist, ifadesinde "1 Mart'ta Yüksekova'ya geldim, yani ailemden dolayı istemedim, biraz beni tanıdılar. Mahallede yanıma geldiler, konuştular. Silah vermediler bana silahım hazır sokağa çıkma yasağı ilan ettikten sonra söylediler. Yani silahlarınızı vereceğiz. Silahları verdik o gece zaten çatışma başladı, hiç korkudan bir yerden çıkamadım zaten evdeydim. Sonra kaçmak yolunu denedim kaçamadım. Yalnız bırakmadılar beni. Öğrendiler kaçtığımı onun için yalnız bırakmadılar. Önce kaçacaktım öbür gün denedim beni yanından ayırmadı. Ben de diğer yere gittim elbiselerimi değiştirdim. Kaçma yolunu denedim. Oradan 155'i 4 defa aradım dedim. Ben sivilim evde kalmışım geri gelmek istiyorum beni gönder, gittim teslim oldum" dedi."HERKESİN TESLİM OLMASINI İSTİYORUM"
Teslim olan PKK'lı terörist, "Sonra öğrendim ki yani hiçbir şey çözüm değil resmen insanı kullanıyorlar. Yani herkese tavsiyemdir herkes gelsin teslim olsun. Ben istiyorum ki oradaki gençler hepsinin teslim olmasını istiyorum. Yani gittiğimiz yol yol değildir. Olan yine bize oldu. Onun için herkesin teslim olmasını istiyorum. Bana insan gibi davrandılar muamele yaptılar. Her şeyimi aldım içtim, yedim hiçbir sıkıntı yok. Terör örgütü mesela ben kaçmadan önce bana diyorlardı, sen gidince seni öldürecekler. Bence öldürmeyecekler ben geldim teslim oldum. Hiçbiri bana öldürmediler. Ben kaçarken 155'i 4 defa aradım teslim olma bir vatandaş olarak evde kaldığımı söyledim. Bana dediler beyaz bir bayrak bul montunu aç buraya doğru gel. Ben de beyaz bir bayrak aldım, montumu açtım oraya doğru gittim. Oraya giderken beni tespit ettiler terörle ilgili bir şeyim olduğunu öğrendiler oradan emniyete getirdiler" dedi.

DHA