Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Nurcan İNAL/KİLİS

Koalisyon uçakları Kilis sınır hattına yakın bölgelerdeki DAEŞ hedeflerini vurdu. İHA'larla alınan görüntülerde DAEŞ konvoyunun hazırlık yapması üzerine koalisyon uçakları saat 11.00 sıralarında alınan koordinatlar doğrultusunda Kilis sınırına 2 kilometre mesafede DAEŞ kontrolündeki Ted Humus köyünü verdi.

DAEŞ'lilerden oluştuğu öne sürülen konvoyun hedef alındığı bildirildi. Öte yandan Mare kasabasında DAEŞ ile ÖSO arasındaki çatışmalar önceki akşamdan bu yana sürüyor.

SINIRDA ASKERİ HAREKETLİLİK
Bu arada sınırda askeri hareketlilik yaşandı. Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan gönderilen askeri araçlar, DAEŞ bölgesine komşu olan sınır hattında karakollara yerleştirildi. Kilis-Elbeyli karayolu sınır hattında askeri hareketlilik dikkat çekti.

DAEŞ İKİ ARAÇ PATLATTI
Yerel kaynaklar DAEŞ terör örgütü Suriye'de YPG ve Esad rejiminin elinde bulunan iki ayrı noktaya bombalı araçla intihar saldırısı düzenlediğini bildirdi. Suriye'nin Palmiye kentinde Esad askerlerinin bulunduğu kontrol noktasına bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlediği ve saldırıda çok sayıda Esad askerinin öldüğü bildirildi. YPG'nin elinde bulunan Sarın kasabasına düzenlenen bombalı saldırıda ise 10 YPG militanının öldüğü, 15 kişinin yaralandığı belirtildi.