Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde yaşayan emekli Albay 62 yaşındaki Selahattin Gökhan, bilinmeyen bir nedenle cinnet getirip dört ay önce evlendiği eşi 52 yaşındaki Aynur Gökhan'ı beylik tabancasıyla öldürdükten sonra başına dayadığı silahıyla intihar etti.

Bir ay önce annesi vefat eden Gökhan'ın psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenildi.

Ordu Müfettişi olarak TSK'da görev yaptıktan sonra emekli olan Albay Selahattin Gökhan, Kuşadası'nın Güzelçamlı Mahallesi'nda oturan annesinin yanına taşındı. Yaklaşık iki yıl önce iki çocuğunun annesi eşinden boşanan Gökhan, Aynur Gökhan ile dört ay önce dünya evine girdi. Bir ay önce annesini yitiren emekli Albay Gökhan'da psikolojik sorunları başladığı belirtildi. Eşiyle sık sık tartıştığı ifade edilen Selahattin Gökhan, dün (pazartesi) saat 11.00'de, cinnet getirdi.

Tartıştığı eşine beylik tabancasıyla dokuz el ateş ederek öldüren Gökhan, ardından başına dayadığı tabancanın tetiğini çekti. Silah sesini duyanların ihbarı üzerine olay yerine jandarma geldi. Yapılan incelemede, Selahattin Gökhan ile eşi Aynur Gökhan'ın olay yerinde öldüğü belirlendi. Gökhan'ın başında ayrıca kurşun sıyrığı olduğu ikinci denemesinde intiharı başardığının belirlendiği anlaşıldı.

VASİYETİ ANNESİNİN YANINA DEFNEDİLMEK
İntihar öncesi bıraktığı notta, eşiyle birlikte bir ay önce ölen annesinin yanına Güzelçamlı Mezarlığı'na gömülmeyi vasiyet ettiği öğrenildi. Ancak Aynur Gökhan'ın İstanbul'daki yakınları, cenazenin Güzelçamlı'da toprağa verilmesine karşı çıkarak İstanbul'a götürdü.

ASKERİ TÖREN DÜZENLENDİ

Emekli Albay Selahattin Gökhan için Güzelçamlı Hacı İbrahim Pehlivan camisinde askeri tören düzenlendi. Aydın Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, Aydın İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Şen, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Belediye Başkan yardımcısı Tufan Asrav ile üst düzey komutanların törene katıldı. Albay Gökhan'ın tabutu, Türk bayrağına sarıldı. Bir bölük askerin arkasında taşınan cenazeye Jandarma Genel komutanı Galip Mendi de çelenk gönderdi.

ÇOCUKLARI TABUTA SARILIP AĞLADI

Selahattin Gökhan'ın ilk eşinden olan çocukları Öğretim Görevlisi Nebi ile kızı Münire, babalarının tabutuna sarılarak uzun süre ağladı. Taziyeleri kabul eden çocukları, babaları toprağa verilinceye kadar sürekli tabutun yanında yer aldı. Gökhan çiftinin komşuları, annesinin ölümünden sonra psikolojik sıkıntılar yaşayan Selahattin Gökhan'ın sık sık eşiyle yüksek sesle tartıştığını söyledi.

DHA