Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su Hidayet Türkoğlu, maaşı hakkında çıkan iddiaların doğru olmadığını ve bunlara gülüp geçtiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı olarak atanan ve Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su olarak görev yapan Hidayet Türkoğlu, danışman olduktan sonra ilk ziyaretini doğup büyüdüğü Bayrampaşa'ya yaptı. Türkoğlu, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Hidayet Türkoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olduktan sonra gündeme gelen maaşıyla ilgili bir soruya, "Maalesef şu kurumdan sonra olumsuz cevap vermek mantıklı değil. Cumhurbaşkanlığından da bir açıklama oldu bu konu hakkında. Spor hayatımda da bunu çok yaşadım ve bu süreçte de bunu çok yaşayacağım. Doğal olarak herkesin sizi sevmesini bekleyemezsiniz. Sizi sevmeyenler tarafından yapılan yanlış haberlerle farklı bir algı uygulamaya çalıştılar. Sonuçta ben kendimi biliyorum. Çoğu insan da benim nasıl bir insan olduğumu biliyor. Ben gerçekten burada ülkesine hizmet etmek için bulunan bir insanım. Bu süreçte bu karalamalar ile karşılaşacağız. Bunlara gülüp geçiyoruz." diye cevap verdi.

CİHAN