Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Nihat ULUDAĞ-İSTANBUL

Esenyurt'ta bir rezidanstaki daireye yapılan baskında 12 milyon TL değerinde kokain, eroin, esrar ve bonzai ele geçirildi. Operasyonda dairede kalan T.D. gözaltına alındı. Şüphelinin hırsızlık suçundan sabıkası olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uluslar arası bir uyuşturucu çetesinin, yurt dışına uyuşturucu götürmek için hazırlık yaptığı bilgisini aldı. Narkotik Polisi, yürüttüğü araştırmalar sonunda uyuşturucu tacirlerinin Esenyurt'taki bir rezidansta kiralanan daireyi kullandığını belirledi. Bu adrese özel harekat polisinin desteğiyle baskın yapıldı. Baskında 49 kilo 812 gram kokain, 21 kilo 424 gram eroin, 7 kilo 100 gram esrar ve 27 kilo 550 gram bonzai ele geçirdi. Ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değerinin 12 milyon TL olduğu açıklandı. Evde yaşayan T.D. gözaltına alındı. Hırsızlık suçundan sabıkası bulunan T.D. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

TORBACI OPERASYONU
Öte yandan Narkotik Polisi, Zeytinburnu, Avcılar, Bayrampaşa, Esenyurt, Büyükçekmece, Fatih ve Ataşehir'de sokak satıcılarına yönelik düzenlediği operasyonda ise 3 kilogram eroin, 1.5 kilogram esrar, 149 gram metamfetamin, 300 gram ekstacy hap ele geçirdi. Çete lideri Sha Morad F. ile birlikte 21'i Türkmenistan uyruklu 4'ü İran uyruklu 32 uyuşturucu taciri gözaltına alındı.