Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kocaeli'de dün akşam saatlerinde balık tutmak için botla açıldıkları gölde kaybolan genci arama çalışmaları sürüyor. Kaybolan gencin ise alabora olan botta çıktığı balık avına ait görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesine bağlı Seyitaliler köyünde bulunan Arıklar göletine balık tutmak amacıyla iki metrelik şişme bot ile açılan iki gençten biri, dün akşam saatlerinde gölün içerisinde kaybolmuştu.

Yaşanan olayda, 33 yaşındaki Hayrettin Yalçın ve 26 yaşındaki Abdulkadir Ümit Ortaç, Arıklar göletine açıldıkları şişme botun kuvvetli rüzgar nedeniyle alabora olması sonucu gölete düşmüştü.

Kıyıya kadar yüzmeyi başaran Hayrettin Yalçın, arkadaşının kendisiyle birlikte kıyıya çıkmadığını görünce en yakındaki eve giderek ekiplere haber verilmesini sağlamıştı.

Kaybolan Ortaç'ı arama çalışmaları sabah saatlerinde yeniden başlarken, Ortaç'ın daha önce alabora olan botla çıktığı balık avına ait görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

SON AVININ GÖRÜNTÜLERİNİ İNTERNETTE PAYLAŞTI

Abdulkadir Ümit Ortaç'ın sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde, tekne ile seyir halindeyken şarkı söyleyip gitar çaldığı görülüyor.

Su üzerinde olmayı çok sevdiği anlaşılan Ortaç'ın, tekne üzerinde gitar çalıp şarkı söylediği videolarını sosyal paylaşım sitesi üzerinde paylaştığı görüldü.

ÇALIŞMALARA DENİZ POLİSİ DE DESTEK VERİYOR

İtfaiye, AFAD ve Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekiplerinin dün akşam saatlerinden itibaren başlattığı arama kurtarma çalışmaları bugün de devam etti.

Arama kurtarma çalışmalarına Kocaeli il merkezinden gelen Deniz Polisi dalgıçları da destek verdi. Suyun altında görüş mesafesinin çok düşük olması sebebiyle dalgıçların hareket kabiliyetinin sınırlandığı öğrenildi.

Gölet içerisinde bulunan sazlık alanları ve göletin altından geçen dere yatağının oluşturacağı akıntıyı hesaplayan arama kurtarma ekipleri, gölet içerisinde bir alan belirleyerek çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırdı.

Ekiplerin dün akşam saat 19.00 sularında başlayan arama kurtarma çalışmaları, aralıksız bir şekilde devam ediyor. 

İHA