Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Müslim SARIYAR/İSTANBUL

İstanbul'da bir baba, kızını döven eski sevgiliyi öldürtmek için 40 bin TL'ye kiralık katil tuttu. Kiralık katilin düzenlediği silahlı saldırıda ağır yaralanan eski sevgilinin beyin ölümü gerçekleşti. Polis, baba ve kızı ile kiralık katilin de aralarında bulunduğu 9 şüpheliyi gözaltına aldı.

13 Mart Pazar günü poliste cinsel saldırı, yaralama ve taciz suçlarından kaydı bulunan 41 yaşındaki Abdi Kaynar, silahlı saldırıya uğradı.

Ağır yaralanan Kaynar, hastaneye kaldırıldı. Ancak beyin ölümü gerçekleşti. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Masası ekipleri başlattıkları soruşturmada saldırganların kiralık bir araçla olay yerinden kaçtıklarını belirledi.

İlk olarak aracı kiralayan 2 şüpheli gözaltına alındı. İkili Akar'ı, Yaşar Köseoğlu'nun vurduğunu anlattı. Soruşturma genişletilince de saldırganı Abdi Kaynar'ın eski sevgilisinin babasının azmettirdiği ortaya çıktı.

İddiaya göre N. K., 2 yıl evli kaldığı İran uyruklu eşinden ayrıldıktan sonra Abdi Kaynar ile aşk yaşamaya başladı. Ancak sevgilisini şiddet görmeye başlayınca terk etti. Ayrıca savcılığa şikayetçi oldu.

Abdi Kaynar, şikayetini geri alması için N. K.'yı dövdü. Kadın da durumu babasına anlattı. Baba K., eski damadıyla görüşerek bir plan yaptı. Baba, eski sevgiliyi öldürmesi için tetikçi Yaşar Köseoğlu ile 40 bin TL'ye anlaştı. Ardından da planı devreye soktu.

Baba K., Abdi Kaynar'ı arayarak buluşmak istediğini söyledi. Baba, buluşma adresine eski damadıyla gitti. Kaynar yanlarına geldiği sırada ise Köseoğlu, saldırıyı gerçekleştirdi. Polis, N. K., baba H. K. ve İranlı eski koca ile kiralık katilin de aralarında bulunduğu 9 kişiyi gözaltına aldı.