Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Asla geri adım atmamız mümkün değil. Son terörist etkisiz hale gelinceye kadar bu mücadele devam edecek." dedi.

Eroğlu, beraberinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Malatya Valiliğini ziyaret ederek, Vali Süleyman Kamçı ile görüştü.

Bakan Eroğlu, ziyaret sonrası valilikte düzenlediği toplantıda, Malatya'nın her geçen gün büyüyerek geliştiğini belirterek, kente müjdelerle geldiğini ifade etti.

Bakanlık olarak büyük hizmetlere imza attıklarını anlatan Eroğlu, "Şu ana kadar 3 bin 107 tesisi açarak aziz milletimizin hizmetine sunduk, bunlardan 320'si baraj. Bütün şehirlerin içme suyu problemini kökünden çözdük. Birçok şehirde bugün Şırnak'ta su yoktu, su getirdik. Mardin, Kızıltepe, Siirt, Edirne, İzmir, Sinop, Çankırı, Çorum 76 şehirde su yoktu, buralara su getirdik Allah'a şükür." diye konuştu.

"İNŞALLAH KÖKLERİ KAZINACAKTIR"

Türkiye'nin her geçen gün geliştiğini, bu gelişmenin önünü kesmek isteyenlerin bulunduğunu vurgulayan Eroğlu, şöyle devam etti:

"Türkiye geliştikçe, büyüdükçe Türkiye'den çekinen 'Artık Türkiye de çok oluyor' diye önünü kesmek isteyen bazı ülkeler var. Bunlar maalesef terör örgütlerine büyük destek veriyorlar. Bunların başında PKK'ya destek o bazı ülkelerden geliyor. DAEŞ'e destek onlardan geliyor. Ama bazen bu döner kendilerini de vurur o nedenle terörün, teröristin iyisi kötüsü olmaz. Bütün teröristler baş belasıdır. Dolayısıyla, artık sadece Türkiye'nin değil, bütün dünyanın terörizme ve teröriste karşı tam bir mücadele yapmaları gerekir diye düşünüyorum. Türkiye'de bu mücadele devam ediyor. Asla geri adım atmamız mümkün değil. Son terörist etkisiz hale gelinceye kadar bu mücadele devam edecek. Özellikle hükümetimiz bu konuda kararlı. Ayrıca bakanlıklar, silahlı kuvvetlerimiz, emniyet teşkilatımız, jandarmamız bu konuda kararlı, inşallah onların kökleri kazınacaktır."

Malatya'ya heybeleri dolu geldiklerini anlatan Eroğlu, yarın 17 tesisin temel atma ve açılış törenini yapacaklarını, tesislerle 84 milyon liralık yatırımın gerçekleşeceğini bildirdi.

Kentte baraj, gölet, sulama, dere ıslahlarını yaparak, kenti ağaçlandıracaklarını kaydeden Eroğlu, daha önce kente gelişinde 42 müjde verdiğini ve bu kez ise 15 müjdeyle Malatya'ya geldiğini aktardı.

Türkiye'de devlet ormancılığından millet ormancılığına geçtiklerini bildiren Bakan Eroğlu, bu anlamda gelir getirici türlerde eylem planı hazırladıklarını ve 5 bin mahalleye orman kuracaklarını ifade etti.

Eroğlu, daha sonra kente yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

"REFORMLARIMIZI HIZLI ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise AK Parti hükümetleri döneminde suya hayat vererek Türkiye'yi susuz bırakmadıklarını belirterek, HES'lerle de Türkiye'nin enerjisine katkıda bulunduklarını açıkladı.

Hükümetin çalışmaları hakkında bilgi veren Tüfenkci, "Önümüzdeki dönelerde reformlarımızı hızlı şekilde gerçekleştireceğiz. Seçim vaatlerimizin ise yüzde 100'üne yakının gerçekleştirmiş bulunuyoruz." dedi.

Bakan Eroğlu ve Tüfenkci, daha sonra basına kapalı gerçekleşen il koordinasyon kurulu toplantısına katıldı.

AA