Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İki işçinin cesedi, itfaiye ve AFAD ekiplerinin yaklaşık iki saat süren çalışmasıyla çıkarılabildi.

Olay, bugün saat 10.00 sıralarında, Çivril Devlet Hastanesi yanında yapılan 100 yataklı ek bina inşaatında meydana geldi. Hastanenin kanalizasyon bağlantılarını yapmak için iş makinesiyle açılan yaklaşık 5 metre derinliğindeki çukura giren, evli ve bir çocuk babası 40 yaşındaki Soner Aslan ile evli ve iki çocuk babası 30 yaşındaki Yaşar Sarıkaya, rögar bağlantılarını yapmaya çalışırken, göçük oluştu. Kazılan çukur ile bina temeli arasında kalan tonlarca toprağın altında kalan iki taşeron işçi öldü.

İKİ SAATLİK ÇALIŞMAYLA CESETLER ÇIRAKILDI
Diğer işçilerin haber vermesi üzerine olay yerine Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama Kurtarma ekibi ile İl Afet Acil ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri gelerek çalışma başlattı. Polis, alanda toprak kayması tehlikesinin sürmesi üzerine olay yerinenin çevresini güvenlik şeridiyle genişletti, önlemi aldı. Vatandaşlar da uzaklaştırıldı.

Kaza nedeniyle hastane inşaatında çalışma durdu. Diğer işçiler de arkadaşlarının toprnak altından çıkarılmasını bekledi. Olay yerine gelen arama kurtarma ekipleri, çukura inerek, işçilerin cesetlerini çıkarmak için çalışmaya başladı. Tekrar toprak kayması ihtimali üzerine dikkatli çalışan arama kurtarma ekipleri, yaklaşık 2 saatlik çabayla, iki işçinin cesedini toprak altından çıkarabildi.

YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ
Ölen işçilerin cesetleri, Çivril Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olay yerine gelen yakınları ise sinir krizi geçirdi. Sağlık ekipleri, fenalık geçiren işçi yakınlarını hastaneye kaldırıldı. Cumhuriyet Savcılığı'nca olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BAŞKAN GÜVEN: "İŞ GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ SIKINTI VAR"
AK Partili Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, üzgün olduklarını belirterek, "Olay sabah saatlerinde meydana geldi. Bina temeli ile çukur arasındaki toprak üzerlerine göçmüş. Maalesef iki işçimizi kaybettik. Burada iş güvenliğiyle ilgili sıkıntı var gibi gözüküyor. Baret ve kıyafeti giymişler ama yumuşak zemin gözden kaçmış. İnşaat güzel gidiyordu, haziran ayında teslim edilecekti, ancak bu olaya çok üzüldük" dedi.

DHA