Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

GAZETE HABERTÜRK

52. Kütüphane Haftası kapsamında Bağcılar Belediyesi, Şehit Savcı M. Selim Kiraz Kültür Merkezi’nde ‘Üç yazar Dört Çocuk’ adlı program düzenledi. Programın açılışında konuşan İlçe Kaymakamı Erdal Çakır, “Ne kadar çok kitap okursak o kadar hayat tecrübesi kazanırız, hayatımıza yön veririz” dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da, 21 bin 353 üyesi olan Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı M. Selim Kiraz Halk Kütüphanesi’nde değişik alanda 33 bin kitap olduğunu da belirterek, “Geçtiğimiz yıl kütüphaneden faydalanan 270 bin kişi toplam 27 bin 600 eserden faydalandı” diye konuştu.

Programın sonunda Bağcılar’daki öğrenciler, aile, gençlik merkezi, bilgi evleri, Enderun ile mahalle konakları kategorilerinde en çok kitap okuyarak ilk 3’e giren 35 kitap kurduna ödülleri verildi.

233 KİTAP OKUDU, ÖDÜLÜ KAPTI

Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde 52’nci Kütüphane Haftası çerçevesinde ‘Kütüphaneler ve Çok Kültürlülük’ temalı tören düzenlendi. Tören sonunda ‘Öğrenci kulüpleri’, ‘En çok kitap okuyan kütüphane üyeleri’ ile ‘En genç ve en yaşlı üye’ ödülleri verildi.

En çok kitap okuyan kütüphane üyeleri kategorisinde Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi üyesi Cezayirli Gazi Hasan Paşa İlkokulu üçüncü sınıf öğrencisi Burak Hasan Paksoy bir yılda 233 kitap okuma rekoru ile birinci oldu. Paksoy’a 550 TL değerinde kitap hediye çeki verildi. Paksoy’a ödülünü, İstanbul Vali Yardımcısı Osman Ateş teslim etti.