Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Genelkurmay Başkanlığı, devam eden operasyonlarda dün Şırnak'ta 5, Mardin Nusaybin'de 14 ve Hakkari Yüksekova'da ise 5 PKK'lının etkisiz hale getirildiği açıkladı. 

Şırnak'ta devam eden operasyonda; dün 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirilirken 12 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyonda bugüne kadar 118 PKK'lı etkisiz hale getirilirken 258 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Mardin Nusaybin’de devam eden operasyonda; dün 14 PKK'lı etkisiz hale getirilirken, 25 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyonda, bugüne kadar 137 PKK'lı etkisiz hale getirilirken 262 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Hakkari Yüksekova'da devam eden operasyonda; 4 PKK'lı etkisiz hale getirilirken 4 el yapımı patlayıcı imha edildi. 2 PKK'lının ise yakalandı. Yapılan aramada 2 Dragunov keskin nişancı tüfeği, 3 Kaleşnikof piyade tüfeği, 3 tabanca, bol miktarda tıbbi malzeme, ilaç, çeşitli yaşam ve gıda maddeleri ile örgütsel doküman ele geçirildi. Operasyonda, bugüne kadar 92 PKK'lı etkisiz hale getirilirken 93 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Hakkari'Çukurca'da, yapılan yol aramasında, 1 el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildi.

DHA