Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, vefat eden ve Bilecik'te toprağa verilen halasının cenazesinde gözyaşlarını tutamadı.

Aslen Bilecikli olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık'ın uzun süredir hastalığı nedeniyle tedavi gören halası Nezihe Gün dün vefat etmişti.

Dün Bilecik'e gelerek dostları ve akrabaları ile buluşan Karabıyık, burada taziyeleri kabul etti. Bugün öğle namazına müteakip Kayı Boyu Camii'nde Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş'un kıldırdığı cenaze namazına ardında merhumenin cenazesi Bilecik Belediyesi Şehir Mezarlığında bulunan aile kabristanına defnedildi.

Cenaze namazı boyunca gözlerinden yaşlar süzülen Karabıyık'ı yakınları teselli etti. Namaz sonunda Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Belediye Başkanı Selim Yağcı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık'a taziyelerini sunarken, baş sağlığı dilediler.

Cenazeye CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik TSO Başkanı Fevzi Uzun, CHP Bursa İl Başkanlığı'na Şadi Özdemir, CHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, il ve belediye meclis üyeleri, CHP'li eski milletvekili ile belediye başkanları, Bursa ve Bilecik il,ilçe örgütü ile vatandaşlar katıldı.

Öte yandan birçok CHP'li milletvekili cenazeye çelenk gönderdi.

İHA