Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Diyarbakır'daki terör saldırısında yeni bir felaketin yaşandığını belirtti.

Çevik Kuvvet Müdürlüğüne ait zırhlı midibüsün geçişi sırasında yol kenarında park halinde bulunan bomba yüklü bir aracın uzaktan kumandayla infilak ettirildiğini aktaran Bahçeli, "Hainler canımızdan can aldılar, evlatlarımıza alçakça kıydılar. 7 kahraman polisimizin şehit olduğu bu menfur saldırıda, 1'i ağır 13 polisimiz ile 1'i ağır 14 sivil vatandaşımız yaralandı." ifadelerini kullandı.
Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:

"Mardin Nusaybin'de de teröristlerin bombalı eylemi sonucunda bir evladımız şehit olurken, 7 kişi de yaralandı. Şırnak'ta İsmet Paşa Mahallesi'ne PKK'lılar uzun namlulu silahlarla bir aileye ateş açtılar ve bir kişiyi katlederken bir kişiyi de yaraladılar. Cizre'de dün evlerinin kapısına patlayıcı isabet eden 11 yaşındaki Büşra ile 12 yaşındaki Yusuf bugün son nefeslerini verdiler. Maalesef acımız çok büyüktür. Şehitlerimize ve hayatlarını kaybeden sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Hayatlarını kaybeden evlatlarımızın ailelerine, Türk polis teşkilatına ve milletimize sabır ve başsağlığı temenni ediyorum. Yaralı olup da halen tedavi altında bulunanlara acil şifalar niyaz ediyorum. Terörü tüm gücümle lanetliyor, Türkiye'nin bu badire dolu zulmet ve zillet günleri mutlaka aşacağına yürekten inanıyorum. Hain emel ve hedeflere karşı Türk milleti tam bir kenetlenmeyle, tam bir birliktelik şuuruyla cevap verecek, saflarımız asla bozulmayacaktır. Milli vakar, felaket senaryolarında ne yazıyorsa yırtacak, şiddeti rehber yapan teröristlere ve sahiplerine bu aziz vatanı dar edecektir."

AA