Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Üsküdar'da, 3 katlı ahşap bir binada henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, çok sayıda itfaiye ekibi tarafından yaklaşık yarım saatlik çalışma sonucu söndürüldü.

Yangın, Üsküdar İcadiye Mahallesi, Cemil Meriç Sokak'ta saat 15.00 sıralarında çıktı. 3 katlı ahşap bir binada henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüyerek, alevler binanın iç kısmını sardı. Yangını gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine Üsküdar, Ümraniye ve Kadıköy'den itfaiye ekipleri sevk edildi.

Olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri tarafından önce yangının çevredeki ahşap binalara sıçraması engellendi. Alev alev yanan binadaki yangın itfaiye tarafından kısa sürede kontrol altına alındı. Yangın, itfaiye erlerinin yaklaşık yarım saatlik çalışması sonucu tamamen söndürüldü.

Yangın sırasında binada kimsenin olmadığı öğrenildi. Öte yandan, yoğun dumanı gören vatandaşlar yangını merakla izledi. Tedbir amacıyla sağlık ekipleri de olay yerinde hazır bulundu. Binada büyük hasara neden olan yangınla ilgili inceleme başlatıldı.

DHA