Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Basın mensuplarının, "Parmağın nerede" sorusuna hırsızlık zanlısı küfür ederek cevap verdi. Beyoğlu Sururi Mehmet Efendi Mahallesi, Keramet Sokak'ta üç gün önce meydana gelen olayda, 6 kişilik hırsızlık çetesi, Keramet Apartmanı'nın beşinci katında daireye girmiş, odaları gezen hırsızlar, bir laptop, bir cep telefonu ve içinde kimliklerin bulunduğu bir cüzdanı alarak kaçmaya çalışmıştı.

Bu sırada uyanan ev sahiplerinden Veysel Durmuş, hırsızlarla karşı karşıya gelince arbede yaşanmış, kaçan hırsızlardan birinin parmağı merdiven korkuluklarına sıkışmıştı. Parmağı kopan hırsız parmağını bırakarak kaçmıştı. Olayla ilgili çalışmalara başlayan polis ekipleri, kopan parmağını izini alarak, kaçan hırsızı yakalama çalışmaları başlattı. Beyoğlu Tarlabaşı'nda uygulama yapan polis ekipleri, parmağı sargılı şüpheli bir şahıs gördü.

Şahsın kimliğini inceleyen polis, parmak izi incelemesinde belirlenen kişiye aynı kişi olduğunu belirledi. Daha önce de 30'a yakın hırsızlıktan suç kaydı olduğu belirlenen 17 yaşındaki M.K Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği'ne götürüldü. Hırsızlık zanlısı yapılan sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Adliyeye götürülüşü sırasında hırsızlık zanlısı, basın mensuplarının, "Parmağın nerede" sorusuna küfür ederek cevap verdi.

DHA