Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Uzay KESMEN / İSTANBUL

Bahçelievler'de bulunan Malatya-Pütürge Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne yüzü maskeli bir kişi tarafından ses bombası atıldı. Olayda ölen ya da yaralanan kimse olmazken, polis bombayı atan maskeli kişiyi arıyor.

DERNEKTE 16 KİŞİNİN BULUNDUĞU SIRADA SES BOMBASI ATIP KAÇTI

Olay, Zafer Mahallesi Baharistan Sokak'ta bulunan Malatya-Pütürge Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde saat 22.30 sıralarında meydana geldi. Dernek üyesi yaklaşık 16 kişinin toplantı yaptığı sırada, kapıdan içeri giren yüzü maskeli bir kişi, içeriye ses bombası atıp kaçtı. Bomba büyük bir gürültüyle patlarken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Patlama sesini duyan mahalleli paniğe kapılırken kısa sürede olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yeri çevresini emniyet şeridiyle kapatan polis, görgü tanıklarının ifadesine başvurdu. Ses bombasının atıldığı dernekte olay yeri inceleme ekipleri de inceleme yaptı.

POLİS KİMLİĞİNİ BELİRLEYİP YAKALAMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

Ses bombasının atıldığı sırada dernekte olduğunu söyleyen bir kişi, "İçeride 16 kişi toplantı halindeydik. Bir anda kapıdan içeriye yüzü maskeli bir kişi girdi. Elindeki patlayıcıyı içeri atıp kaçtı" dedi. Polis, ses bombasını atan yüzü maskeli saldırganın kimliğini belirleyip yakalamak için çalışma başlattı.