Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Eskişehir'in Mahmudiye ilçesinde, 4 kişi arasında eski bir husumetten dolayı çıkan kavgada 1 kişi silahla yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, ilçenin Şerefiye Mahallesi'nde geçtiğimiz 2015 yılında bir eve uzun namlulu silahla ateş edilmesi olayının şüphelisi M.A.'nın amcası olduğu öğrenilen Fesih A. (57), olayla alakalı olduğu öğrenilen M.Y., E.Y. ve F.Y. tarafından bir inşaat malzemesi satan dükkanda karşılaştı. Şahısların tartışması kısa sürede büyüyüp kavgaya dönünce Fesih A., vücudunun farklı yerlerinden husumetlileri tarafından tabanca ile vuruldu. Silahı üç kişiden hangisinin ateşlediği ilk belirlemelere göre tespit edilmezken, Fesih A., olay yerine çağrılan 112 Acil Sağlık ekipleri ile önce Mahmudiye Devlet Hastanesi'ne oradan da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan Fesih A.'nın hayati tehlikesi bulunurken, polis ve jandarma ekipleri olay sonrası kaçan M.Y., E.Y. ve F.Y.'nin yakalanması için çalışmalarını sürdüyor.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Mahmudiye ilçesinin İsmetpaşa Mahallesi'nde 2015 yılında gece saatlerinde Dinçer Çelik'in evine silahla ateş açılmıştı. Mermiler, evin duvarlarına ve camlarına isabet ederken, jandarma ekiplerinin yaptığı inceleme sonucu, geçmişte Mahmudiye ilçe merkezinde meydana gelen silahlı yaralama ve öldürme olayından husumetli M.A.'nın uzun namlulu silah ile ateş ettiğinin değerlendirildiği belirtildi. Olay sonrası ölen ve yaralanan olmazken, saldırıda kullanılan ateşli silahın bulunması için şüphelinin ikametinde ve eklentilerinde yapılan aramalar sonucu herhangi bir suç unsuruna rastlanılmamış, olay ile ilgili soruşturma sürüyordu.

İHA